Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel posiada wykształcenie: 1. Dyplom Ukończenia Studium Nauczycielskiego kierunek nauczanie początkowe. 2. Studia wyższe magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie nauczania początkowego. 3. Studia podyplomowe w zakresie nauczania blokowego przyrody i matematyki na II etapie kształcenia. Czy posiadane wykształcenie uprawnia nauczyciela do nauczania matematyki dzieci w klasach IV - VI szkoły podstawowej?
Zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 12.03.2009 r . w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (...), kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej posiada m.in. osoba, która ukończyła studia magisterskie na innym kierunku i studia podyplomowe w zakresie nauczanego przedmiotu lub prowadzonych zajęć oraz posiada przygotowanie pedagogiczne.
Studia podyplomowe w zakresie nauczania blokowego przyrody i matematyki na II etapie kształcenia dałyby kwalifikacje do nauczania matematyki w szkole podstawowej, gdyby zakres tych studiów obejmował wszystkie treści przedmiotu matematyka (mogą to być studia przygotowujące jedynie do prowadzenia zajęć blokowych z przyrody poszerzone o niektóre treści matematyczne). Informację o kwalifikacjach, które dają ukończone studia znaleźć można w suplemencie do dyplomu czy zaświadczeniu z uczelni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mogę wypowiedzieć umowę o pracę nauczycielce zatrudnionej na czas nieokreślony (kontraktowa), która wróciła z urlopu macierzyńskiego ? Słyszałam, że są jakieś ograniczenia w tym zakresie, jeśli dziecko nie ma ukończonego pierwszego roku życia. Z tym, że rozwiązanie umowy nastąpiłoby w dniu 31 sierpnia, a wtedy dziecko będzie już po pierwszych urodzinach.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1. Czy nauczyciel który ukończył studia na kierunku fizyka w zakresie "dydaktyka i popularyzacja fizyki" może pracować w liceum ? Czy musi posiadać dodatkowe przygotowanie pedagogiczne? Ukończył te studia 30 lat temu, kiedy nie było oddzielnego przygotowania pedagogicznego, ale moim zdaniem dydaktyka była i powinna być nadal czymś, co zastępowało przygotowanie pedagogiczne. 2. Czy dobrze rozumiem § 28 w rozporządzeniu ministra edukacji narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli napisane jest, że nauczyciele zachowują nabyte kwalifikacje. Jeśli mam nauczyciela angielskiego, który ukończył arabistykę i kursy z języka angielskiego, uzyskał dyplomowanie i jest zatrudniony od kilku lat na umowę przez mianowanie. jak rozumiem ma kwalifikacje do nauczania tego przedmiotu (angielskiego).
- Czy nauczyciel który ukończył pedagogikę w zakresie rewalidacja - licencjat, pedagogikę w specjalności pedagogika szkolna i terapia pedagogiczna - magister, ma kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola?
- Czy limit wynagrodzenia dyrektora z dotacji samorządowej tj. 7.598,06 zł brutto w przedszkolu niepublicznym od dnia 1 stycznia 2018 r. dotyczy również dyrektora, który pełni dodatkowe funkcje: jest nauczycielem wspomagającym, prowadzi terapie pedagogiczne. Czy w takim przypadku wynagrodzenie z dotacji samorządowej może być wyższe ?
- Nauczycielka zatrudniona jest w placówce feryjnej na czas określony od 1.09.2015 do 31.08.2018. W okresie od 1.10.2016 do dnia porodu tj. do 13. 05.2017 przebywała na zwolnieniu lekarskim, a od 14.05.2017 - 14.05.2018 na urlopie rodzicielskim. Nie wykorzystała urlopu w 2017 roku, więc przysługuje jej urlop uzupełniający 8 tygodni. Czy w związku z wygaśnięciem stosunku pracy z dniem 31.08.2018 przysługuje jej urlop również w wymiarze 8 tygodni za 2018 r, czy proporcjonalny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe