Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel pracujący w szkole podstawowej z oddziałami przedszkolnymi ma godziny w przedszkolu i szkole. W związku z tym jego etat został przeliczony zgodnie z regulaminem płacowy. Jak w związku z powyższą sytuacją przeliczyć i naliczyć świadczenie urlopowe. Np. wychowanie przedszkolne 23 godz./tyg. i 7 godzin logopeda szkolny lub przedszkole 23 godz. i 4 godz. doradztwa zawodowego)?
Świadczenie urlopowe należy przeliczyć według etatu ustalonego dla tego nauczyciela zgodnie z regulaminem (art. 53 ust. 1a Karty Nauczyciela - proporcjonalnie do wymiaru czasu pracy: etat, 1/2 etatu, 3/4 etatu, itd.). Jeżeli z połączonego pensum wynika, że etat nauczyciela to np. 25 godz. (i tyle lub więcej godzin ma przydzielonych), to przysługuje mu świadczenie urlopowe w pełnej wysokości. Jeżeli z łączonego pensum wynika, że nauczyciel jest zatrudniony w niepełnym wymiarze, np. 24/25, to kwotę świadczenia należy przeliczyć przez 0,96 etatu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadząc podjął uchwałę o likwidacji szkoły podstawowej z dniem 31.08.2013 r. W zamian za odprawę, kilku mianowanym nauczycielom zaproponowano pracę w innej szkole na terenie tej samej gminy. Niestety ma być to praca w niepełnym wymiarze w likwidowanej szkole pracują na pełnych etatach. Wójt gminy chce złożyć nauczycielom pisemne propozycje i oczekuje natychmiastowej odpowiedzi.Nauczyciele chcą pracować jednak nie chcą się zgodzić na ograniczenie etatu. Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem. Kolejne pytanie: jakie są obowiązki dyrektora likwidowanej szkoły wobec pracowników obsługi i nauczycieli (terminy wypowiedzeń, rozwiązanie umów o pracę na czas określony i nieokreślony itp.).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dyplomowana zatrudniona przez mianowanie realizuje 19 godzin kształcenia zintegrowanego oraz 6 godzin rewalidacji , 1 godzinę zajęć korekcyjno kompensacyjnych- razem 26 godzin. Jest objęta ochroną związkową do 2018r. Czy w świetle ustawy o związkach zawodowych ochrona warunków pracy i płacy obejmuje te 26 godzin i tyle musi mieć cały czas, czy tylko należy zapewnić jej etat? Czy skorzystanie z możliwości oddania 3 godzin wf innemu nauczycielowi powoduje, że jej etat podstawowy zmniejszy się do 16 godzin (plus 7 godz. rew. i z.kk) i jest możliwe w czasie ochrony? Jako dyrektor uważam, że powinna mieć ochronę na 26 godzin i bez możliwości odebrania wychowania fizycznego. Czy mam rację?
- Nauczycielka ma 63 lata i 43 lata pracy pedagogicznej. Przeszła na emeryturę z kp. we wrześniu 2011 roku, zawiesiła ją i nadal pracuje - nie rozwiązała stosunku pracy, bo nie musiała. Ma ukończony SN. Czy mogę ją zwolnić? Czy podlega ochronie i muszę jej zapewnić pensum? W zasadzie jest już emerytką. Nie ukrywam, że chciałabym się z nią rozstać.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel wspomagający możne być wychowawcą kl.IV (oddział integracyjny)?
- Nauczyciel zatrudniony przez mianowanie do 30 czerwca br. przebywa na urlopie macierzyńskim. W przyszłym roku szkolnym zabraknie dla niego godzin.Czy można mu wypowiedzieć stosunek pracy w maju br. za trzymiesięcznym wypowiedzeniem z art. 20 KN?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe