Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel - psycholog zatrudniony w Gimnazjum (bez stopnia awansu ) na podstawie kodeksu pracy za zgodą kuratora. Czy należy się podwyżka zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2017 ?
Zgodnie z art. 7 ust. 1b ustawy o systmie oświaty, osobę niebędącą nauczycielem, posiadającą przygotowanie uznane przez dyrektora szkoły za odpowiednie do prowadzenia danych zajęć, zatrudnia się, za zgodą kuratora oświaty, na zasadach określonych w kodeksie pracy, z tym że do osób tych stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące tygodnionwego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć edukacyjnych nauczycieli oraz ustala się wynagrodzenie nie wyższe niż przewidziane dla nauczyciela dyplomowanego.
Podwyżki wynagrodzeń nauczycieli wynikają z przepisów Karty Nauczyciela i dotyczą jedynie tych osób (nauczycieli), które są na jej podstawie zatrudnione. Podwyższenie wynagrodzenia osobie zatrudnionej na podstawie przepisów kodeksu pracy, o której mowa w pytaniu, zależy od dyrektora szkoły, z uwzględnieniem w/w przepisu ustawy o systemie oświaty.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam. Czy zgodnie z prawem dodatek stażowy nauczycielowi zatrudnionemu w 2 szkołach wypłaca się tylko w jednej będącej podstawowym miejscem pracy? Nauczyciel w tej szkole zatrudniony w pełnym wymiarze, a w drugiej w niepełnym na zastępstwo.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dziękuję za informację.
Chciałam jednak dopytać. Jak już wspominałam będąc nauczycielem w oddziale przedszkolnym od września 2019 zastępuję Dyrektora na okres do 30 czerwca 2020r. ( dyrektor przebywa na urlopie zdrowotnym)i na ten okres stałam się też nauczyciele, klasy 2. (do oddziału przedszkolnego na ten okres został zatrudniony nauczyciel). W odpowiedzi otrzymałam ,że w 2020 r. należy mi się urlop naliczony proporcjonalnie. A co z okresem wakacyjnym, kiedy przejdę ponownie na nauczyciela oddziału przedszkolnego? Czy też nalicz się proporcjonalnie ? Czy nabyłam prawo do wakacji? (1 stycznia byłam nauczycielem klasy 2 i zastępowałam dyrektora).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Z wyrazami szacunku
Maria
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi kontraktowemu zatrudnionemu na czas nieokreślony w pełnym wymiarze czasu pracy, z powodów organizacyjnych, można ograniczyć zatrudnienie? Jaka jest procedura postępowania?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mianowany, który nie pracuje w szkole od 10 lat może wrócić do szkoły na starych zasadach, tj. nie stracił prawa do wykonywania zawodu i nadal jest nauczycielem mianowanym? Czy osoba , która ukończyła studia pedagogiczne i nigdy nie pracowała w szkole może w każdej chwili podjąć pracę w szkole, czy ma jakiś czas na podęcie takiej pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zwolniłam dyscyplinarnie nauczyciela. Nie stawiał się do pracy od 18 maja do 23 maja 2023 r., nie kontaktował się ze szkołą. Umowa została wypowiedziana z dniem 22 maja i wysłana pocztą za potwierdzeniem odbioru. W dniu 25 maja 2023 r. za okres 24-29 maja 2023 r. do szkoły wpłynęło zwolnienie lekarskie od lekarza psychiatry, ale nie ma kodu choroby. Następne wpłynęło zwolnienie lekarskie za okres 30 maja – 2 czerwca 2023 r. wystawione 29 maja 2023 r. przez lekarza rodzinnego. Następne zwolnienie wystawiono 31 maja 2023 r. przez lekarza psychiatrę za okres 18-23 maja 2023 r. (opieka nad mężem). Czy te zwolnienia mają wpływ na zwolnienie dyscyplinarne, wysłane 22 maja 2023 r., które pracownik odebrał 29 maja 2023 r.? Pracownik zadzwonił 22 maja 2023 r. wieczorem i był pod wpływem alkoholu co potwierdził. Rozmowa się na tym zakończyła.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe