Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel w 1986r. ukończył UAM Poznań wydział : Nauki społeczne, zakres: pedagogika nauczania początkowego, tytuł: mgr pedagogiki. W czasie studiów miała : matematyka – 112 godzin, j.polski – 159 godzin (w tym 28 godz. warsztat teatralny, 28 warsztat teatralny, 45 godz. j.polski, 15 godz. literatura, 15 godz. literatura z elementami teorii literatury, 28 godz. metodyka j.polskiego), przyroda – 90 godz. podstawy wiedzy o środowisku przyrodniczym, a 5.12.1998r. ukończyła kurs kwalifikacyjny w zakresie oligofrenopedagogiki w WOM Poznań – 260 godzin. Moje pytanie, czy ten nauczyciel może uczyć w szkole specjalnej z uczniami niepełnosprawnym w stopniu lekkim i na jakim poziomie edukacyjnym?
Nauczycielka może pracować z uczniami z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim na etapie edukacji wczesnoszkolnej (§ 14 ust. 2 pkt 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 marca 2009 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli, Dz.U. z 2015 r., poz. 1264 z późn. zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel urodzony 03.02.1960 r. zatrudniony od 01.09.1983 r. w pełnym wymiarze czasu pracy zamierza skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od 01.09.2017 r. do 30.06.2018 r. Od 01.09.2018 r. zamierza przejść na świadczenia kompensacyjne. Moje pytanie dotyczy, czy nauczyciel po urlopie dla poratowania zdrowia będzie mógł przejść na świadczenia kompensacyjne i czy ma uprawnienia do nich.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc. Pedagog szkolny realizuje pensum 26 godzin. Posiada również kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, w związku z zaistniałą potrzebą od września chcę przydzielić pedagogowi dodatkowo 2 godziny rewalidacji, czy mogą to być 2/26 godziny ponadwymiarowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wyjaśnienia do zaistniałej sytuacji: - w grudniu 2017 roku zmarł pracownik szkoły( były dyrektor szkoły) , który z dniem 1 września 2017 przeszedł na emeryturę , w jaki sposób wypłacić dodatkowe wynagrodzenie roczne za tą osobę? (Spadkobiercami są żona oraz dwoje pełnoletnich synów, jak ująć składki ZUS i podatek, czy spadkobiercy muszą złożyć wniosek o wypłatę trzynastki- dodam że w naszej placówce dodatkowe wynagrodzenie roczne wypłacane jest pracownikom 1 marca 2018 roku).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik odchodzi na emeryturę z dniem 1 kwietnia 2015. Pracuje od 1999 roku (rok w szkole podstawowej- nie istnieje, do dnia dzisiejszego gimnazjum ). Obie placówki były w tym samym budynku, pod innymi numerami NIP. Ze szkoły podstawowej brak świadectwa pracy. Jak wystawić świadectwo pracy? Jedno, czy na obie szkoły oddzielnie i kto ma podpisać z podstawówki jeżeli byłoby oddzielnie? Szkoła podstawowa już nie istnieje w wykazie szkół.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole mam nauczycieli, którzy nabyli prawo do emerytury ale nie chcą na nią przejęć. Od 1 września znacznie zmniejsza się ilość klas co wiąże się z ograniczeniami etatu nauczycieli. Czy dyrektor ma możliwość w jakikolwiek sposób wpłynąć aby osoby, które mogą już przejść na emeryturę aby z niej skorzystały. Proszę również o informację, czy jeśli taki nauczyciel w momencie nabycia praw do emerytury z niej nie skorzysta później może pracować ile chce i rozwiązać z pracodawcą umowę dla niego dogodnym terminie? Czy przepisy nałożą obowiązek pracy do iluś kolejnych lat bez możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy? W momencie ograniczania etatu, czy ewentualnych zwolnień jakie dokumenty powinien posiadać dyrektor szkoły (chodzi mi o np. jakieś kryteria, które należy przyjąć mile widziane wzory takich dokumentów)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe