Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel wychowania przedszkolnego realizuje tygodniowo 32/25 (z tego etat 25/25 i dodatkowo 7/25 stałych nadgodzin) w pięciodniowym tygodniu pracy w jednej placówce. Moje pytania: jak należy obliczyć ilość stałych nadgodzin w tygodniu, w którym przypadały dwa dni świąteczne, a ogólna ilość godzin pracy (etatowych razem ze stałymi nadgodzinami) w każdym dniu jest inna. Np.: Pn. 9 godzin Wt. 5 godzin Śr. 5 godzin Czw. 4 godziny Pt. 9 godzin, a dni świąteczne przypadały w środę i czwartek. Bardzo proszę o pomoc w prawidłowym obliczeniu należnych stałych nadgodzin.
Zgodnie z art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela, szczegółowe warunki obliczania i wypłacania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw określa organ prowadzący w regulaminie. W związku z tym sposób obliczania godzin ponadwymiarowych może różnić się w poszczególnych gminach.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka z naszej szkoły (feryjnej) jest do dnia 5 kwietnia 2023 r. na urlopie dla poratowania zdrowia. Od 6 kwietnia 2023 r. do 31 maja 2023 r. nauczycielka będzie przebywała na zaległym urlopie wypoczynkowym za okres wakacji w 2022 r. i ferii w 2023 r., po czym chciałaby przejść na emeryturę. Czy należy się jej jeszcze urlop za tegoroczne wakacje? Jeśli tak, to czy może wydłużyć urlop wypoczynkowy i przejść na emeryturę w lipcu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przebywa od 09.02.2017 do 28.06.2017 na urlopie macierzyńskim, natomiast od 29.06.2017 do 07.02.2018 na urlopie rodzicielskim. Ilość dni urlopu uzupełniającego, którego trzeba jej udzielić wynosi 56 dni. Szkoła jest z woj. pomorskiego i ferie zimowe w tym roku trwają od 29.01.2018 do 11.02.2018r. Pytanie - Urlopu należy udzielić bezpośrednio po urlopie macierzyńskim, tj. od 08.02.2018? Czy po feriach? Dodam, że pracownica, bezpośrednio po urlopie uzupełniającym, będzie chciała skorzystać z urlopu wychowawczego.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 stycznia 2017 do 31 sierpnia 2017 byłam zatrudniona jako nauczyciel na Kodeksie Pracy (mam 25 lat stażu pracy) Otrzymałam świadectwo pracy, na którym napisane jest, że wykorzystałam cały urlop. W lipcu przystąpiłam do konkursu na dyrektora i od 1 sierpnia 2017 jestem dyrektorem przedszkola publicznego,którego organem prowadzącym jest burmistrz. Ile należy mi się urlopu za rok 2017 (od 1 sierpnia do 31 grudnia 2017)? W Urzędzie Gminy cały czas zastanawiają się, ile dni mi się należy. Dlatego moje pytanie kieruje do specjalistów.
- Jak należy postąpić, jeżeli nauczyciel jest oddelegowany na szkolenie w godz.10.00-14.00, a od godz.8.00 ma zajęcia? Czy należy go zwolnić z całego dnia? Nadmieniam, że szkolenie odbywa się w pobliżu miejsca pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dzień Dobry, zgłosił się do nas nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania o doliczenie lat pracy w gospodarstwie rolnym, ma tylko i wyłącznie dokument z KRus o terminach wpłat składek opłaconych, nie ma żadnych innych dokumentów. Czy ten nauczyciel musi przejść całą procedurę w Urzędzie Gminy która zakończona będzie postanowieniem ?
czy w przypadku gdy mamy potwierdzone okresy składkowe pracownika ta procedura wygląda inaczej ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe