Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel zatrudniony jest w 2 placówkach. W macierzystej miał 20 lat pracy 4 lata temu. W drugiej mija mu 20 lat w lutym br., ale od 3 lat zatrudniony jest tam na umowę na zastępstwo. Czy w tej drugiej placówce należy się mu nagroda jubileuszowa?
Nauczyciel powinien otrzymać nagrodę jubileuszową również w drugiej szkole. Przepisy nie warunkują nabycia prawa do nagrody od zatrudnienia na czas nieokreślony. Nie ograniczają też jej wypłaty jedynie do szkoły, która jest dla nauczyciela podstawowym miejscem pracy.
Zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 30.10.2001 r. w sprawie szczególowych zasad ustalania okresów pracy i innych okresów uprawniających nauczyciela do nagrody jubileuszowej oraz szczegółowych zasad jej obliczania i wypłacania:
§ 1. 1. Do okresu pracy uprawniającego nauczyciela do nagrody jubileuszowej zalicza się wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one zaliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
2. W przypadku równoczesnego pozostawania więcej niż w jednym stosunku pracy, do okresu pracy uprawniającego do nagrody zalicza się jeden z tych okresów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy od 01.09.2020 r. dla dziecka niedowidzącego mogę zatrudnić w szkole ogólnodostępnej asystenta nauczyciela czy pomoc nauczyciela? Stanowiska różnią się wynagrodzeniem, nie wiem czy będzie funkcjonowało dalej stanowisko asystenta nauczyciela.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o przesłanie wzoru rozwiązania stosunku pracy za porozumieniem stron na wniosek nauczyciela mianowanego.
Pani przebywa na urlopie rodzicielskim do dnia 14.08.2019 r.
Czy ma dostać też urlop wypoczynkowy? Na swój wniosek nie jest przewidziana w projekcie na rok szkolny 2019/2020.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1 września br. będzie zatrudniony w szkole psycholog w wymiarze 14 godzin tygodniowo. Psycholog w innej szkole jest zatrudniony na pełen etat i tam będzie od 1 września kontynuował drugi rok przygotowania do zawodu. Jaką umowę o pracę należy zawrzeć z takim pracownikiem – na czas określony 1 roku czy na czas nieokreślony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy istnieją jakieś przepisy mówiące o konieczności zatrudnienia pomocy nauczyciela lub woźnej oddziałowej w przedszkolu dla oddziału dzieci 3-, 4-letnich?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka (dyplomowana) ukończyła w czerwcu 2000 r. Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie na Wydziale Wychowania Fizycznego i uzyskała tytuł magistra. Studia odbyła na kierunku Wychowanie Fizyczne w zakresie specjalności – wychowanie fizyczne i zdrowotne. W czasie studiów w latach 1998/2000 na Wydziale Wychowania Fizycznego, ze specjalnością: Wychowanie Fizyczne i Zdrowotne, ukończyła specjalizację ”Przysposobienie do życia w rodzinie z elementami seksuologii”. Program obejmował 130 godzin dydaktycznych, w tym 52 godziny wykładów i 78 godzin ćwiczeń. Czy ww. nauczycielka tym sposobem posiada uprawienia do prowadzenia zajęć edukacyjnych „Wychowanie do życia w rodzinie”?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe