Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka dyplomowana zatrudniona na czas określony tj. od 01.09.2018 r. do 31.08.2019 w czerwcu 2019 ma planowany poród. Z datą porodu przechodzi na urlop macierzyński. Co będzie się działo z pracownikiem po zakończeniu umowy tj. po 31.08.2019 r. Czy szkoła oprócz wystawienia świadectwa pracy powinna dokonać jeszcze jakichkolwiek formalności.
Po rozwiązaniu stosunku pracy nauczycielki zatrudnionej na czas określony, która w trakcie (w ostatnim dniu) umowy o pracę rozpoczęła korzystanie z urlopu macierzyńskiego, dalszej wypłaty zasiłku macierzyńskiego dokonuje ZUS na podstawie art. 30 ust. 4 w zw. z art. 61 ust. 1 pkt 2 lit. d) ustawy z 25.06.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2017 r. poz. 1368). W związku z tym pracodawca ma obowiązek przekazania do ZUS informacji pozwalających na prawidłowe naliczenie wysokości zasiłku macierzyńskiego w okresie po rozwiązaniu stosunku pracy na formularzu ZUS Z-3 „Zaświadczenie płatnika składek”. Nauczycielce należy wydać świadectwo pracy oraz informację o okresie przechowywania dokumentacji pracowniczej - art. 97 § 1, art. 946 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 ze zm. w zw. z art. 7 ustawy z 10.01.2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze skróceniem okresu przechowywania akt pracowniczych oraz ich elektronizacją (Dz.U. z 2018 r. poz. 357).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy do pracy na stanowisko psychologa w przedszkolu może być zatrudniona osoba która ukończyła:
- Uniwersytet Humanistycznospołeczny kier Psychologia spec. psychologia kliniczna
- uniwersytet kier filologia polska spec nauczycielska i kulturoznawcza
- kolegium nauczycielskie, roczny kurs kwalifikacyjny surdopedagogika
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniliśmy nauczyciela kontraktowego na zastępstwo nieobecnego nauczyciela od 12.03.2012r. do 30.06.2012r., czy nauczycielowi należy wypłacić ekwiwalent za niewykorzystany urlop, czy przedłużyć umowę o pracę o czas urlopu.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik z 20 letnim stażem zatrudniony na czas nieokreślony na cały etat przedłożył orzeczenie o zaliczeniu do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności od 03.06.2016 r. Po przepracowaniu roku tj. w czerwcu 2017 r. nabył prawo do urlopu dodatkowego w wymiarze 10 dni. W dniu 02.09.2017 r. umowa o pracę zostanie rozwiązana. Za ile dni dodatkowego urlopu należy wypłacić ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dot. zmiana miejsca pracy nauczyciela na podstawie przeniesienia.
Szkoła do której ma być przeniesiony nauczyciel zwróciła się z prośbą o wyrażenie zgody na przeniesienie nauczyciela. Prośba została przesłana do Szkoły w której nadal jest zatrudniony. W związku z tym mamy pytanie czy pracownik, który ma być przeniesiony musi złożyć dodatkową pisemną zgodę na to przeniesienie, czy wystarczą dokumenty z placówki która oto przeniesienie się zwróciła.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak rozliczyć godziny nauczyciela pracującego w świetlicy? Nauczyciel prowadzi zajęcia świetlicowe trwające 45'. Czy zlicza je z całego tygodnia dodając po 45'? Czy 45' traktuje się jak godzinę pracy, czyli podaje w rozliczeniu 1 godzina, a nie 45'?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe