Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka urodziła w dniu 18.11.2013 dziecko. W 2013 roku przed narodzinami dziecka wykorzystała w całości urlop w czasie ferii zimowych. Placówka jest jednostką feryjną. Od 18.11.2013 do 16.11.2014 przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Od 17.11.2014 przebywa na urlopie wypoczynkowym. Jaka ilość urlopu wypoczynkowego przysługuje za rok 2013 i 2014? W jakim dniu powinna rozpocząć pracę w szkole?
Za niewykorzystany urlop wypoczynkowy z powodu m.in. choroby czy urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego nauczycielowi przysługuje urlop uzupełniający w wymiarze do 8 tygodni.
W pytaniu nie podano, czy nauczycielka wykorzystała urlop w 2013 roku w trakcie wakacji, a jeżeli nie, to z jakiego powodu. Jeżeli wykorzystała tylko 2 tygodnie ferii, a w trakcie wakacji przebywała na zwolnieniu lekarskim, to za 2013 rok przysługuje jej 6 tygodni urlopu uzupełniającego: 8 tyg. pula urlopu uzupełniającego - 2 tyg. urlopu wykorzystanego w czasie ferii = 6 tyg. należnego urlopu uzupełniającego.
Jeżeli w czasie wakacji wykorzystała jakąś część urlopu, to należy ten okres dodać do 2 tygodni ferii i odjąć od puli 8 tygodni.
Za 2014 rok przysługuje pełne 8 tygodni urlopu uzupełniającego.
Zakładając, że nauczycielce przysługuje urlop uzupełniający za 2013 r. w wymiarze 6 tygodni a za 2014 r. - 8 tygodni, nauczycielka powinna wrocić do pracy 23.02.2015 r. Pozostaje jeszcze kwestia ferii zimowych w 2015 roku. W zależności od tego, w jakim terminie w Państwa województwie w przyszłym roku zaplanowane zostały ferie, urlop uzupełniający pokryłby się z urlopem wypoczynkowym należnym za 2015 rok (1 tydzień lub 2). W takim przypadku urlopu uzupełniającego należy udzielić w częściach z przerwą na ferie zimowe, ponieważ z dniem 1 stycznia nauczycielka nabędzie prawo do nowego urlopu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel przebywa na urlopie zdrowotnym od 1 września 2010 r. do 30 czerwca 2011 r.
Na czas jego nieobecności została zawarta umowa na czas zastępstwa na okres od 1 września 2010 r. - z adnotacją w umowie, że została ona zawarta na czas określony, obejmujący okres usprawiedliwionej nieobecności Pani …, spowodowanej przebywaniem na urlopie dla poratowania zdrowia. Szkoła jest placówką feryjną.
Nauczycielowi, który został zatrudniony na zastępstwo będzie przysługiwał ekwiwalent pieniężny za niewykorzystany urlop wypoczynkowy.
Czy prawidłowym jest następujące wyliczenie dni niewykorzystanego urlopu do wypłacenia ekwiwalentu pieniężnego?
56 dni – 14 dni (ferie zimowe) = 42 dni – 8 dni (okres od 23.06.2011 do 30.06.2011)
= 34 dni niewykorzystanego urlopu
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wzór umowy o pracę dla bibliotekarza na 1/30 godz. nauczyciel bez kwalifikacji
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 15 lutego 2019r. do 21 czerwca 2019r. została zatrudniona nauczycielka na 2/18 na WOS. Za ile dni należy się ekwiwalent za urlop ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole zatrudniany jest od 2006 roku pracownik w charakterze opiekuna młodzieży dojeżdżającej i pomocy w sekretariacie. Pracuje w pełnym wymiarze godzin na czas określony od września do czerwca. Otrzymuje wynagrodzenie minimalne zgodnie z Regulaminem Wynagradzania Pracowników Samorządowych. Składa się ono tylko z wynagrodzenia zasadniczego (zgodnie z zawartymi umowami o pracę). Pracownik zwrócił się do pracodawcy o wyrównanie i wypłacenie dodatku stażowego za okres od 01.05.2013 r. do 01.05.2016r. Czy takie wyrównanie mu się należy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak poprawić świadectwo pracy wystawione przez poprzedniego dyrektora (4 lata temu). Błąd polega na ustaniu stosunku pracy innym niż w umowie. Czy może poprawić ten błąd obecny dyrektor i z jaką datą?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe