Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Od 1.09.1993r. do 31.08.1994r. w szkole podstawowej nauczał religii ksiądz katecheta. Obecnie ubiega się o nagrodę jubileuszową i prosi o wydanie świadectwa pracy. Szkoła nie posiada akt osobowych. W tym okresie księża uczyli religii nieodpłatnie. Ksiądz posiada zaświadczenie ze szkoły, że w wymienionym wyżej okresie pracował w szkole. Czy dyrektor może wystawić świadectwo pracy tylko na podstawie zaświadczenia posiadanego przez księdza?
Świadectwo pracy wystawia się tylko w przypadku zakończenia stosunku pracy (art. 97 § 1 KP). Brak podstaw do jego wydania w przypadku, gdy nauczyciel religii nie był zatrudniony na umowę o pracę lub przez mianowanie, a lekcje prowadził na podstawie nieodpłatnego stosunku zobowiązaniowego ze szkołą.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jestem zatrudniony w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym jako nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej. Do tej pory moje pensum wynosiło 18 godz. w tygodniu. Z dniem 1.09.2012 r. organ prowadzący ośrodek zwiększył pensum psychologom i nauczycielom gimnastyki korekcyjnej. Dyrektor powiadomił mnie, że od września moje pensum będzie wynosić 22 godz. Wydaje mi się, że organ prowadzący przekroczył swoje uprawnienia, ponieważ nie może ustalać pensum nauczycielom - z wyjątkiem pedagoga, logopedy, psychologa. Uważam, że jako nauczyciela w-fu (prowadzącego również gimnastykę korekcyjną) obowiązuje mnie pensum w wysokości 18 godzin.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel został przeniesiony z innej szkoły 3 lata temu. W jego aktach osobowych nie ma zaświadczenia o niekaralności. Został poinformowany o natychmiastowym dostarczeniu tego dokumentu. Czy jeśli go nie dostarczy, mogę z nim rozwiązać stosunek pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik poszedł na urlop z dniem 4 sierpnia który miała trwać do 22 sierpnia, od 12 sierpnia poszedł na zwolnienie czyli urlop został przerwany. Czy po zwolnieniu lekarskim może wybrać dalszą część urlopu (chodzi o to żeby wykorzystał w roku przysługujące mu 14 ciągłego urlopu)? Czy to będzie się liczyło jako ciągłość, jeśli po zwolnieniu weźmie dalszy urlop? Czy ponownie musi wypisać wniosek na 10 dni urlopu tak aby zapewnić te 14 dni?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel zatrudniony w szkole od 10 lat w wymiarze 1/2 etatu może się ubiegać o urlop zdrowotny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę na stanowisku n-la wspomagającego przyjąć osobę, która ma studia podyplomowe z zakresu oligofrenopedagogiki oraz studia I i II stopnia o kierunku pedagogika, ale specjalność to Resocjalizacja z poradnictwem specjalnym
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe