Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Osoba pełniąca funkcję zastępcy dyrektora złożyła wniosek o rezygnację z pełnienia ww. funkcji. Zgodnie z art. 66 ust. 1 Prawa oświatowego: „Organ, który powierzył nauczycielowi stanowisko kierownicze w szkole, czyli Dyrektor (…) odwołuje n-la ze stanowiska…” Czy i w jakim terminie Dyrektor powinien poinformować Organ prowadzący, Radę Pedagogiczną i Radę Rodziców o odwołaniu nauczyciela z pełnionej funkcji?
Na podstawie art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2019 r., poz. 1148 ze zm., dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela ze stanowiska kierowniczego po zasięgnięciu opinii organu prowadzącego, rady szkoły oraz rady pedagogicznej. Dyrektor powinien poinformować te organy o zamiarze odwołania zastępcy dyrektora w związku z jego rezygnacją i zwrócić się o wyrażenie opinii przez ww. organy. Termin ten nie jest określony przez ustawodawcę, natomiast może zostać doprecyzowany w statucie szkoły.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Kobieta, urodzona się 13.03.1957 r. Na dzień 31 grudnia 2008 miałam 30-letni staż pracy (tylko pedagogiczny). Mój wiek emerytalny (ten jeszcze dziś obowiązujący to 61 l i 5 m-cy). Gdyby nic się nie zmieniło to mogłabym pracować max do 12 sierpnia 2018 roku i przejść na wcześniejszą emeryturę. W związku z obniżeniem wieku emerytalnego do 60 lat proszę o informację do kiedy mogę pracować, aby móc przejść na wcześniejszą emeryturę i mieć wyliczoną wg starych zasad? Chcę pracować jak najdłużej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wypowiedzenie nauczycielowi. Jak sformułować wypowiedzenie nauczycielowi, który nie dostał zgody dyrektora szkoły na dodatkowe zatrudnienie w naszej szkole. Nauczyciel zatrudniony jest na 1/2 etatu na czas nieokreślony.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Wójt ogłosił konkurs 10 maja 2013 roku natomiast odwołał go 21 maja 2013, podając banalne powody. Czy postąpił zgodnie z prawem oświatowym? Całość do wglądu na stronie www.rzeczniow.pl w zakładce wiadomości.
- Czy trzymiesięczny okres wypowiedzenia naliczany jest od dnia odwołania czy rezygnacji?
Zastępca dyrektora w styczniu br. złożył rezygnację z pełnionej funkcji z dniem 31 sierpnia. Czy dyrektor szkoły powinien wręczyć odwołanie ze stanowiska do 31 maja br. (zachowanie trzymiesięcznego okresu)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik administracji od 01.02.2018 r. do 31.01.2019 r. przebywa na urlopie wychowawczym. Czy okres ww urlopu wlicza się do pracowniczego stażu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe