Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Placówka niepubliczna - ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: Czy mogę zatrudnić na stanowisku nauczyciela grupy dla osób z głęboką niepełnosprawnością osobę, która ukończyła magistra fizjoterapii, tam odbyła praktykę pedagogiczną w wymiarze 160 godzin oraz ma ukończone studia podyplomowe z edukacji osób niepełnosprawnych - oligo?
Na podstawie § 15 ust. 1 w zw. z § 3 ust. 3 pkt 1 i § 2 pkt 2 i 13 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) nauczyciel najprawdopodobniej posiada kwalifikacje wystarczające do pracy w niepublicznym ośrodku rewalidacyjno – wychowawczym, ponieważ ukończył studia magisterskie (ma poziom wykształcenia wymagany do pracy w placówce) oraz studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki (wymagane do pracy z wychowankami z niepełnosprawnością intelektualną). Z kolei należy sprawdzić, czy posiada przygotowanie pedagogiczne, ponieważ obok pozytywnie ocenionej praktyki pedagogicznej w wymiarze co najmniej 150 godzin musiałby odbyć ponadto co najmniej 270 godzin z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy pensum nauczyciela pracującego w grupie łączonej z dziećmi 5-6 letnimi wynosi 22 czy 25 godzin?
- Mam pytanie odnośnie urlopu dyrektora, który jest na zastępstwie. Jestem nauczycielem oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. Od 1 września 2019 r. objęłam funkcję wz. dyrektora, który korzysta z urlopu zdrowotnego, jednocześnie na ten okres przejęłam kl. 2 (do przedszkola została zatrudniona inna pani). Do 31 czerwca 2020 r. pełnię wyżej wymienioną funkcję. Niestety nie dostałam karty urlopu i nie wiem ile urlopu mi się należy. Jestem świadoma, że prawo do urlopu nabywa się z dniem 1 stycznia.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Interesuje mnie procedura awansu zawodowego dla nauczycieli, którym przepisy pozwalają na skrócenie stażu na nauczyciela mianowanego (z tytułem doktora+3 lata pracy na uczelni i z dorobkiem + 5 lat pracy). Interesuje mnie czy zatrudniając taką osobę od razu przystępuje ona do realizacji skróconego stażu (1 rok 9 mies.) czy też powinni oni przepracować te 2 lata "karencji", których normalnie wymaga się od nauczycieli awansujących w normalnym trybie?
- Witam, czy nauczyciela dyplomowanego, który ma 13/18 wymiaru czasu pracy, można zatrudnić na czas nieokreślony?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zatrudniony na umowę o pracę na czas określony w dniu 21.10.2014r. złożył do dyrektora szkoły pismo w sprawie rozwiązania umowy o pracę wypowiedzeniem (z zachowaniem dwutygodniowego okresu wypowiedzenia). W jakim dniu należy rozwiązać z nim umowę o pracę. Czy przysługują mu jakieś uprawnienia pieniężne?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe