Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownicy niepedagogiczni szkoły złożyli do dyrektora podanie (prośbę) aby za święto przypadające w sobotę tj. 01.11.2014 r. oddać im dzień wolny 24 grudnia 2014 r. Nadmieniam, iż w szkole występuje miesięczny okres rozliczeniowy, czy w związku z powyższym dyrektor może przychylić się do prośby pracowników niepedagogicznych czy musi wyznaczyć wolny dzień w listopadzie?
Jeżeli w szkole obowiązuje miesięczny okres rozliczeniowy, nie można udzielić dnia wolnego za święto 01.11. przypadające w sobotę w dniu 24.12.
Zgodnie z art. 130 § 2 kodeksu pracy, każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.
Oznacza to, że pracownikowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze godzin od poniedziałku do piątku, który powinien przepracować w listopadzie 160 godzin obniża się ten wymiar o 16 godzin - dwa święta przypadające w inny dzień niż niedziela (1 i 11). 11 listopada pracownik po prostu nie przychodzi do pracy (- 8 h), natomiast za 1 listopada, który przypada w sobotę trzeba udzielić innego dnia wolnego (- 8 h). Musi to jednak nastąpić w trakcie danego okresu rozliczeniowego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel nabywa prawo do nagrody jubileuszowej 31.08.2019 r.
W jakim dniu należy ją wypłacić nauczycielowi?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka pracuje w Zespole Szkół. Najpierw pracowała do dnia 31.08.2017 jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i wykorzystała cały wymiar urlopu 56 dni. Od 1.09 do 16.09 pracowała w innej szkole. Od dnia 17.09.2017 pracuje znów tym samym co poprzednio zespole szkół jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Ile jeszcze dni urlopu ma do wykorzystania. Proszę o podanie ilości dni urlopu na rok 2017 od września do grudnia 2017 r. Czy nabywa ona urlop z wymiaru 35 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka przyniosła orzeczenie lekarskie o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia, dyrektor udzielił pozytywnej decyzji. Urlop ten przypada na okres od dnia 01.09.2019 r. do dnia 31.08.2020 r. Czy w związku z tym w roku 2020 dyrektor po powrocie tego nauczyciela świetlicy szkoły podstawowej ma obowiązek udzielenia temu nauczycielowi 56 dni urlopu wypoczynkowego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Do Przedszkola wpłynęło orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego dla dziecka 5 letniego na okres jednego etapu edukacyjnego (2 lata) dla dziecka z zespołem Aspergera. Czy można zatrudnić nauczyciela wspomagającego dla tego dziecka od 01.09.2018 r. do końca czerwca (na 10 msc) a następnie po wakacjach tego samego nauczyciela na kolejne 10 msc; czy nauczyciel ten musi być zatrudniony bez przerwy na wyznaczony okres w orzeczeniu (2 lat)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie dotyczące prowadzenia księgi inwentarzowej. W szkole księgę inwentarzową prowadzi sekretarz szkoły, księgowość mieści się w innym budynku, czy księgowa może prowadzić u siebie drugą księgę inwentarzową ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe