Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik dostarczył zaświadczenie z KRUS oraz z urzędu gminy o latach pracy w gospodarstwie rolnym. Czy to wystarczy, aby zaliczyć lata pracy w gospodarstwie rolnym czy musi okazać jeszcze inne dokumenty?
Zgodnie z art. 3 ustawy z dnia 20 lipca 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy (Dz. U. z 1990 r., poz. 310) zaświadczenie potwierdzające okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym można uzyskać w urzędzie gminy na terenie której leży gospodarstwo. Jeżeli urząd gminy nie dysponuje dokumentami umożliwiającymi wydanie takiego zaświadczenia okresy pracy w gospodarstwie rolnym mogą być udowodnione zeznaniami co najmniej dwóch świadków zamieszkujących w tym czasie na terenie, na którym jest położone gospodarstwo rolne. Zeznania te mogą być odebrane przez pracownika urzędu gminy.
Pracownik może przedstawiać również inne dowody na okoliczność pracy w gospodarstwie w charakterze domownika. Ocena przedstawionych przez pracownika dowodów każdorazowo należy do pracodawcy. Pracownik nie musi dostarczać innych dokumentów, ale jeśli nie był właścicielem gospodarstwa należy sprawdzić, czy w ogóle dany okres będzie mógł być wliczony do jego stażu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Ile dni urlopu przysługuje nauczycielowi zatrudnionemu na etat 10/20?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam,
uprzejmie proszę o przesłanie wzoru druku ewidencji czasu pracy pracowników niepedagogicznych w szkole
dziękuję i pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację czy nauczyciel przebywający obecnie na urlopie bezpłatnym może skorzystać ponownie z urlopu dla poratowania zdrowia a następnie przejść od 1.09.2025 roku na emeryturę stażową? Dane nauczyciela: Urodzony – 07.04.1968 r. Zatrudniony na stanowisku nauczyciela w szkole publicznej od 01.09.1989 r. i nadal Przebywał na urlopie dla poratowania zdrowia w okresie 1.04.2022 r.- 1.04.2023 r. Przebywa na urlopie bezpłatnym od 1.09.2023 do 31.08.2024 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik zatrudniony jest w pełnym wymiarze czasu pracy. Ma 20 dni urlopu. Umowa zawarta jest do końca lipca 2020 r. czyli ma do wykorzystania 12 dni urlopu wypoczynkowego (w tym 4 na żądanie). W regulaminie ZFŚS istnieje zapis, że aby otrzymać dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie należy korzystać z takiej formy w czasie urlopu wypoczynkowego trwającego nieprzerwanie 14 dni kalendarzowych (10 dni roboczych). Czy pomimo takiego zapisu istnieje możliwość rozłożenia urlopu na krótsze okresy z możliwością uzyskania tego świadczenia pieniężnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Związek Nauczycielstwa Polskiego pisemnie prosi dyrektora publicznej szkoły podstawowej o zwolnienie ze świadczenia pracy pracownika – nauczyciela pełniącego funkcję związkową – na 3-dniowe szkolenie prezesów ognisk ZNP. Związek wnosi o zwolnienie z pracy pracownika z zachowaniem prawa do wynagrodzenia, wskazując w piśmie na ustawę o związkach zawodowych. Czy w opisanej sytuacji nauczycielowi przysługuje wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe, których nie przepracuje w tym czasie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe