Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik zatrudniony jest w pełnym wymiarze czasu pracy. Ma 20 dni urlopu. Umowa zawarta jest do końca lipca 2020 r. czyli ma do wykorzystania 12 dni urlopu wypoczynkowego (w tym 4 na żądanie). W regulaminie ZFŚS istnieje zapis, że aby otrzymać dofinansowanie do wypoczynku organizowanego we własnym zakresie należy korzystać z takiej formy w czasie urlopu wypoczynkowego trwającego nieprzerwanie 14 dni kalendarzowych (10 dni roboczych). Czy pomimo takiego zapisu istnieje możliwość rozłożenia urlopu na krótsze okresy z możliwością uzyskania tego świadczenia pieniężnego?
Skoro zgodnie z regulaminem ZFŚS obowiązującym u danego pracodawcy urlop musi trwać nieprzerwanie 14 dni (2 tygodnie kalendarzowe), aby uzyskać prawo do dofinansowania wypoczynku, naruszenie regulaminu stanowiłoby przyznanie dofinansowania za krótsze wypoczynki (art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, Dz.U. z 2019 r., poz. 1352 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy można zatrudnić na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego z Karty Nauczyciela, osobę, która ma ukończone studia mgr z ekonomii, a studia podyplomowe z: przygotowanie pedagogiczne, edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne. Czy, jeśli ta osoba pracuje w stowarzyszeniu jako pomoc nauczyciela – szkoła stowarzyszeniowa to, czy istnieje możliwość przeniesienia jej do szkoły państwowej na stanowisko nauczyciela wychowania przedszkolnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który ma studia magisterskie z oligofrenopedagogiki i studia podyplomowe z informatyki może uczyć informatyki w liceum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi, który w projekcie arkusza organizacyjnego ma 7 godzin należy wręczyć ograniczenie czy wypowiedzenie z pracy ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracował w zawodzie 2 lata. Następnie przez 3 lata nie pracował oraz rok prowadził własną działalność gospodarczą. Od września 2010 roku znów pracuje jako n-l. Jak obliczyć jego staż pracy, czy jest on równoliczny ze stażem pracy nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel katecheta z dniem 31.08.2018 r. nabywa 35 lat pracy jest to ostatni dzień pracy w starej szkole ponieważ z dniem 1.09.2018 r. został przeniesiony do pracy przez Kurię do innej placówki. Czy dyrektor ma obowiązek wypłacić temu katechecie tę nagrodę jubileuszową,czy może tego nie zrobić i obowiązkiem nowej szkoły będzie wypłata tego jednorazowego świadczenia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe