Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik niepedagogiczny jest zatrudniony ma umowę na czas określony do 30 czerwca 2017r. Pracuje w przedszkolu dwa lata na różnych stanowiskach. Czy trzeba mu wręczyć wypowiedzenie z pracy z dniem 1 kwietnia 2017r.?
Umowa o pracę na czas określony co do zasady rozwiązuje się z mocy prawa z dniem określonym w umowie. Istnieje również możliwość wcześniejszego rozwiązania takiej umowy.
Zgodnie z art. 36 § 1 pkt. 2 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas określony, jeżeli pracownik był zatrudniony u danego pracodawcy co najmniej 6 miesięcy, wynosi 1 miesiąc.
Natomiast zgodnie z art. 30 § 21 kodeksu pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę obejmujący miesiąc albo ich wielokrotność kończy się w ostatnim dniu miesiąca.
Miesięczne wypowiedzenie musi być zatem wręczone do końca miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym nastąpi rozwiązanie umowy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka była zatrudniona od 1.09.2018 r. do 22.06.2019 r. wykorzystała urlop ferii 14 dni w naturze i wypłacono jej ekwiwalent za 42 dni. Ta sama osoba została zatrudniona w tej samej szkole od 1.09.2019 do 31.10.2019 r. czy należy się tej osobie jakiś ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam, pracownik obsługi (szatniarz) otrzymał wypowiedzenie w związku z redukcją etatów. Wypowiedzenie kończy się z dniem 30.06.2013 r. W dniu 08.05.2013 r. zatrudniliśmy innego pracownika na zastępstwo za sprzątaczkę, która przebywa na zwolnieniu lekarskim. Czy w takiej sytuacji powinniśmy nie przedłużać umowy dla sprzątaczki (zatrudnionej na zastępstwo) a zatrudnić w ramach zastępstwa szatniarza. Pozdrawiam
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel mgr historii może uczyć plastyki w klasach IV- VIIIszkoły podstawowej na podstawie świadectwa ukończenia studiów podyplomowych nauczania w systemie blokowym w zakresie języka polskiego, historii z elementami WOS-u i kultury?
- Jaka jest procedura przeniesienia nauczyciela (zatrudniony na podstawie mianowania jak i na umowę o pracę na czas nieokreślony) przez organ prowadzący ze szkoły podstawowej do gimnazjum na podstawie nowych przepisów - przepisów przejściowych? Proszę o udostępnienie aktualnych wzorów pism potrzebnych do przeniesienia nauczyciela. Czy w związku z przekazaniem teczki osobowej do gimnazjum powinnam mieć w dokumentach protokół przekazania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak rozliczać nadgodziny nauczyciela o mieszanym pensum zaokrąglonym w górę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe