Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi gimnazjum deklaruje odejście na emeryturę z dniem 28 sierpnia 2017r. Czy należy mu udzielić urlopu proporcjonalnie do przepracowanego okresu w 2017 roku czy całość tzn. 26 dni.?
W opisanej sytuacji możliwe są dwa wyjścia. Na podstawie art. 1551 kodeksu pracy, w roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop u dotychczasowego pracodawcy w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze.
Zasadniczo więc pracownikowi przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze proporcjonalnym do przepracowanego okresu. Przepisy przewidują jednak możliwość wykorzystania urlopu w większym lub nawet pełnym wymiarze, co z reguły ma miejsce w przypadku, gdy termin rozwiązania umowy nie jest jeszcze ustalony (brak oficjalnego pisma pracownika o wypowiedzeniu umowy lub rozwiązaniu jej za porozumieniem stron).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z reformą oświaty i tworzeniem arkusza organizacyjnego na przyszły rok szkolny zwracam się z pytaniem. Czy nauczyciel posiadający następujące wykształcenie: (dyplom licencjata pedagogiki wczesnoszkolnej w suplemencie dopisek o nabytych kwalifikacjach do nauczania języka angielskiego w klasach I-III oraz tytuł magistra w zakresie pedagogiki wieku dziecięcego- w suplemencie nie ma nic o j. angielskim) będzie posiadał kwalifikacje do nauczania języka angielskiego w klasach I-III ośmioletniej szkoły podstawowej z oddziałami likwidowanego gimnazjum?
- Witam Państwa. PYTANIE dotyczy warunków udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia . N-L choruje onkologiczne. Dotąd wykorzystał 182 dni l-4 oraz zasiłek rehabilitacyjny (do 26.06.2013 r.), nie wykorzystał urlopu za 2012 r., za 2013 r. (w tym wakacje).
Od kiedy udzielić urlopu na poratowanie zdrowia: czy po wykorzystaniu urlopu, czy od 27.06 2013 r. a urlop później? Proszę o poradę i podst.prawną .
Dziękuję za dotychczasowe porady - bardzo były pomocne.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- A) Mamy zatrudnionego nauczyciela kontraktowego do 31.08.2018r. i chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia od 01.09.2016r.
Był u nas zatrudniony : 1/ 1.9.2009-31.8.2010; 2/1.9.2010-31.8.2011; 3/1.9.2011-31.8.2012; 4/1.9.2012-31.8.2013 ( za nieobecnego nauczyciela); 5/1.9.2013-31.8.2014; 6/1.9.2014-31.8.2015; 7/1.9.2015-31.8.2018 ( wszystkie umowy z wyjątkiem poz. 4, zostały zawarte ze względów organizacji szkoły na w/w okresy). Nauczyciel przebywał w okresach zatrudnienia razem przez 84 dni na zwolnieniu lekarskim oraz przez 10 dni na urlopie bezpłatnym. Czy nauczyciel ma prawo do urlopu dla poratowania zdrowia i od kiedy.; B) Nauczyciel dyplomowany jest zatrudniony w niepełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony w naszej szkole. Jest to jego drugi zakład pracy. Szkołą macierzystą jest inna szkoła podstawowa. Od 01.09.2016r. nauczyciel ten chce, aby nasza szkoła była jego pierwszym zakładem pracy. W jaki sposób, kiedy i kto ma dokonać przeniesienia tego nauczyciela do naszej szkoły.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel otrzymał akt mianowania 31 sierpnia 2022 r. od połowy września uda się na zwolnienie lekarskie w związku z ciążą. Czy chcąc ubiegać się o stopień nauczyciela dyplomowanego nauczyciel musi składać jakieś dokumenty od 1 września 2022 r. zanim pójdzie na L4? Na jakich zasadach będzie odbywał staż i ile on będzie trwał?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka ukończyła dwu semestralne studia podyplomowe w zakresie terapii pedagogicznej w wymiarze 306 godz. W toku studiów realizowała przedmiot: korekta wad postawy w wymiarze 80 godz. Czy w świetle obowiązujących przepisów w/w nauczycielka ma kwalifikacje do prowadzenia zajęć z gimnastyki korekcyjnej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe