Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik obsługi zatrudniony na czas nieokreślony złożył podanie o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Umowę rozwiązano dnia 31.03.2014 r. Czy w związku z powyższym przysługuje mu prawo do "13"?
Pracownik, który rozwiązał umowę o pracę za porozumiem stron przed upływem 6 miesięcy nie nabył prawa do dodatkowego wynagrodzenia rocznego, chyba że rozwiązanie stosunku pracy nastąpiło w związku z przejściem na emeryturę, rentę szkoleniową albo rentę z tytułu niezdolności do pracy lub świadczenie rehabilitacyjne. W takich przypadkach rozwiązanie stosunku pracy może nastąpić również za porozumieniem stron, a przepracowanie co najmniej 6 miesięcy dla nabycia prawa do "13-tki" nie jest wymagane (art. 2 ust. 3 pkt. 4a ustawy z dnia 12 grudnia 1997 r. o dodatkowym wynagrodzeniu rocznym dla pracowników jednostek sfery budżetowej).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest wysokość stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego po Studium Nauczycielskim zatrudnionego w 2010 roku?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel j.polskiego mianowany pracujący na pełnym etacie w mojej szkole prosi o ograniczenie w zatrudnieniu do 9/18 etatu bo chce pracować w innej szkole. Co ja jako Dyrektor mam zrobić bo u mnie są godziny dla tego Nauczyciela , czy ja muszę się na to zgodzić , jak regulują to przepisy prawa oświatowego? Czy trzeba rozwiązać stosunek pracy z nauczycielem za porozumieniem stron i na nowo podpisać umowę z dniem 1 września?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel uczący w szkole średniej przysposobienia obronnego ma kwalifikacje do nauczaniu przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa w szkole podstawowej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła niepubliczna zaoczna (nauka w systemie weekendowym). W jaki sposób prawidłowo wyliczyć wymiar etatu dla nauczyciela, który ma do zrealizowania od września do czerwca 160 godzin lub 96 godzin w przypadku zatrudnienia na umowę o pracę.
Wynagrodzenie w stawce godzinowej, w każdym miesiącu inna liczba godzin.
Czy można zawrzeć umowę zlecenie z nauczycielem, który w ciągu miesiąca zrealizuje 16 godzin (po 8 godzin przez dwa weekendy)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam i proszę o poradę. Zatrudniam nauczyciela w klasie 0 (przy szkole jest oddział 0) na cały etat 22/22, który uczy jeszcze 3/18 godziny (plastyki i muzyki - zajęcia łączone). Czy te godziny mogę liczyć jako nadliczbowe odpracowane, czy musi być osobna umowa?
"Z uwagi na to, że nauczyciele oddziału 0 podlegają przepisom o szkołach nieferyjnych, a nauczyciele szkoły - przepisom o szkołach feryjnych, zasadne jest, aby nauczyciel otrzymał dwie osobne umowy" - to cytat z Państwa strony. Pytanie: skąd (podstawa prawna) podział na "feryjne" i "nieferyjne" - KN mówi o tym w innym kontekście. Poza tym, nauczyciel jest zatrudniony w szkole "nieferyjnej", więc dlaczego stosować wobec niego inne przepisy? W związku z tym, proszę o ponowną odpowiedź, bo zagadnienie jest bardzo ważne i podanie podstawy prawnej.Skąd informacja, że nauczyciele "0" podlegają pod przepisy o "szkołach nieferyjnych" oraz jakie to przepisy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe