Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik przedłożył świadectwo szkoły zawodowej i liceum dla dorosłych. Ile należy się pracownikowi dni urlopu wypoczynkowego 20, czy 26?
Do stażu uprawniającego ww. pracownika do urlopu wypoczynkowego z tytułu nauki w szkołach wlicza się tylko 4 lata. Na podstawie art. 155 § 1 pkt 1 i 4 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm., do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata, a po ukończeniu średniej szkoły ogólnokształcącej, jaką jest liceum ogólnokształcące dla młodzieży albo dla dorosłych - 4 lata. Jednocześnie okresy nauki nie podlegają sumowaniu, dlatego w stażu można uwzględnić tylko korzystniejszy okres nauki, wynoszący 4 lata. Jeśli pracownik nigdzie nie pracował i legitymuje się tylko okresem nauki, jego staż wyliczany na potrzeby uprawnień urlopowych jest krótszy niż 10 lat, a w konsekwencji w przypadku pełnoetatowego zatrudnienia ma prawo do urlopu w wymiarze 20 dni w roku kalendarzowym, zgodnie z art. 154 § 1 pkt 1 KP.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy przyznanych świadczeń z ZFŚS. Czy dofinansowanie do wypoczynku dziecka pracownika (zorganizowany) wlicza się pracownikowi do rocznego zwolnienia z podatku w ramach przyznawanych mu świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych do kwoty 2000 zł?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy przy zatrudnianiu nauczyciela na czas określony (praca na etacie nauczyciela pełniącego obecnie obowiązki dyrektora)obowiązuje zasada, że trzecia umowa jest na czas nieokreślony tak jak z kodeksu pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciela, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego muszę zatrudniać na czas nieokreślony?
- Nauczycielka zaszła w ciążę i od dnia 24.09.2015 do 21.03.2016 przebywała na zwolnieniu lekarskim. Od 22.03.2016 do 08.08.2016 r. jest na urlopie macierzyńskim, od 09.08.2016 do 20.03.2017 na urlopie rodzicielskim od 21.03.2017 do 29.05.2017 pani wybrała dodatkowy urlop wypoczynkowy (70 dni), natomiast od 30.05.2017 do 23.06.2017 przebywa na urlopie wychowawczym. Moje pytanie: Czy okres urlopu wypoczynkowego przerywa okres przedłużenia stażu i idąc na urlop wychowawczy liczy się przerwę ponownie czy zwolnienie lekarskie+ macierzyński+ rodzicielski+ wychowawczy łączy się sumę nieobecności. Czy nauczyciel przerywa staż i musi go rozpocząć z dniem 01.09.2017 r. czy może go przedłużyć tylko o okres zwolnienia lekarskiego+ macierzyńskiego oraz rodzicielskiego.
- Szkoła publiczna otrzymała krótkie zapytanie (drogą email) z prośbą o podanie listy wynagrodzenia nauczycieli – stanowiskowo za miesiąc czerwiec. Adresat powołał się na ustawę o dostępie informacji publicznej. Czy szkoła może oraz czy powinna wysłać w/w dane?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe