Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o opinię w sprawie dotyczącej obniżenia wymiaru zatrudnienia nauczycielowi mianowanemu. Od września 2018 r. zatrudnię nauczyciela z gimnazjum na 4 godziny biologii i pół etatu zajęć religii. Jest to wiodący kierunek wykształcenia biologa. Ksiądz katecheta, który jest proboszczem, z racji swoich obowiązków wyraził chęć zatrudnienia od września br. na drugie pół etatu. Czy można uznać tę sytuację za zmiany organizacyjne, bez rozwiązywania umowy z księdzem katechetą. Nadmieniam, że nauczyciel biologii nie przyjąłby oferty zatrudnienia tylko na godziny biologii, w perspektywie poszukiwania pracy w pełnym wymiarze godzin.
W opisanej sytuacji możliwe są dwa rozwiązania. Jeżeli ksiądz chce kontynuować zatrudnienie w niepełnym wymiarze, może na swój wniosek rozwiązać stosunek pracy przez mianowanie i zatrudnić się ponownie od września na 1/2 etatu (umowa na czas nieokreślony).
Drugim sposobem jest zatrudnienie nowego nauczyciela, a w wyniku tego (brak godzin) ograniczenie etatu księdzu, który wyraża na to zgodę (tu pojawia się ryzyko w przypadku, gdy ksiądz się rozmyśli, a umowa z nowym nauczycielem już będzie podpisana). Wówczas jest on w dalszym ciągu zatrudniony przez mianowanie, a ograniczenie etatu trzeba powtarzać w każdym kolejnym roku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam serdecznie.
Jestem po operacji nowotwora złośliwego piersi,przebywam na zasiłku chorobowym (tj. 182 dni). obecnie składam dokumenty na zasiłek rehabilitacyjny.Czy organ prowadzący może odwołać mnie z funkcji dyrektora, jeśli będę przebywała na zasiłku rehabilitacyjnym lub na urlopie dla poratowania zdrowia? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem od 9 lat. 1 września br. planuję przejść na emeryturę (na własny wniosek - kończę 31 lat pracy pedagogicznej). Jaką wysokość odprawy mam otrzymać (3 lub 6 miesięczną)?. Dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pierwszy raz mam sytuację, kiedy pracownica sekretariatu poszła na długoterminowe zwolnienie lekarskie (wykorzysta 182 dni) do 6 marca. Zgłosiła podczas rozmowy, że do pracy już nie wróci. Pozostaje do wykorzystania po zwolnieniu zaległy urlop wypoczynkowy lub wypłacenie ekwiwalentu za urlop. Jak teraz poprowadzić działania w celu rozwiązania umowy o pracę?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie: Czy nauczycielowi zatrudnionemu w publicznym gimnazjum należy się dzień wony od pracy za święto przypadające w sobotę lub w niedzielę (np. 1 listopada br.)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Szkoła od września przymierza się do utworzenia klasy integracyjnej. Czy nauczycielowi wspomagającemu pracującemu w tej klasie przysługuje dodatek za uciążliwe warunki pracy?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe