Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o pomoc i odpowiedź na pytania: 1) Czy w szkole musi być utworzony Regulamin oceny pracy nauczyciela? Czy wystarczy tylko posługiwanie się przy ocenianiu rozporządzeniem MEN z 19 sierpnia 2019 r.? 2) Czy musi być utworzony dokument, który reguluje przepisy dotyczące awansu zawodowego nauczycieli, czy można posługiwać się Rozporządzeniem MEN?
Zagadnienia dotyczące oceny pracy nauczycieli oraz awansu zawodowego regulują odpowiednio przepisy: 1) art. 6a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 i rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 sierpnia 2019 r. w sprawie trybu dokonywania oceny pracy nauczycieli, w tym nauczycieli zajmujących stanowiska kierownicze, szczegółowego zakresu informacji zawartych w karcie oceny pracy, składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego oraz szczegółowego trybu postępowania odwoławczego (Dz.U. z 2019 r., poz. 1625); 2) rozdział 3a KN i rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli (Dz.U. z 2018 r., poz. 1574). W związku z uregulowaniem ww. zagadnień w przepisach powszechnie obowiązujących, które jednocześnie nie zobowiązują dyrektora do opracowania regulaminów powielających ich treść, dyrektor nie ma obowiązku wprowadzania takich regulaminów. Podstawę oceny pracy i awansu zawodowego stanowią ww. regulacje KN i przepisy wykonawcze.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W przedszkolu niepublicznym we wrześniu br. został powołany zespół realizujący wczesne wspomaganie rozwoju dziecka oraz stworzony IPET, kiedy należy zorganizować pierwsze spotkanie ewaluacyjne cząstkowe i drugie spotkanie ewaluacyjne?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Na czym polega różnica miedzy tekstem jednolitym statutu, a tekstem ujednoliconym statutu? Kto uchwala powyższe statuty? Jakie zmiany należy wprowadzić w statucie obowiązującym od 1 września 2017?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Witam, czy można zobowiązać rodziców, by dzieci były odbierane ze świetlicy wyłącznie przez osoby pełnoletnie. Proszę o podanie podstawy prawnej.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Na ile dni przed spotkaniem rady pedagogicznej na której będzie uchwalony statut szkoły należy udostępnić możliwość zapoznania się nauczycieli z tym dokumentem? Czy to jest określone w prawie?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podpowiedź w kwestii wyjazdów służbowych nauczycieli na szkolenia. Na szkolenie wyjeżdża dwóch nauczycieli. Szkolenie odbywa się w tej samej miejscowości (jest to, to same szkolenie – wyjeżdżają dwie polonistki). Pierwszy nauczyciel dostaje zgodę na wyjazd samochodem prywatnym, dostaje również zwrot kosztów przejazdu zgodnie z regulamin zatwierdzonym w szkole. Czy w obecnym stanie prawnym dyrektor może na delegacji drugiego nauczyciela wskazać jako środek lokomocji „wyjazd wspólny” z pierwszym nauczycielem?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe