Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę o pomoc w naliczeniu stażu nauczycielce. Była zatrudniona (co wynika ze świadectwa pracy) od 01.02.2013 r. do 31.08.2013 r. 04.08.2013 r. urodziła, więc przeszła na zasiłek ZUS. Pracę w szkole podjęła 01.09.2014 r. na czas określony do 30.06.2015 r. Umowa została przedłużona do dnia porodu. Urodziła 14.07.2015 r. Przebywała na zasiłku ZUS. Pracę podjęła 01.09.2016 r. i odtąd nie ma przerwy w pracy. Proszę też o wskazanie, jakie dokumenty są potwierdzeniem przebywania na urlopie macierzyńskim, czy przebywania na zasiłku ZUS.
Do stażu pracy nauczycielce należy wliczyć okresy zatrudnienia od 1 lutego do 31 sierpnia 2013 r., od 1 września 2014 r. do 14 lipca 2015 r. oraz od 1 września 2016 r. Okres pobierania zasiłku macierzyńskiego wypłacanego przez ZUS po zakończeniu zatrudnienia nie był okresem urlopu macierzyńskiego, ponieważ korzysta z niego wyłącznie pracownik (osoba pozostająca w stosunku pracy), ani też nie jest on wliczany do stażu pracy (art. 180 § 1 w zw. z art. 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2019 r., poz. 1040 ze zm.). ZUS nie wystawia potwierdzenia wypłaty zasiłku, a więc fakt pobierania zasiłku mógłby być wykazywany np. potwierdzeniami przelewów; decyzja jest wydawana przez ZUS w przypadku odmowy wypłaty zasiłku (art. 63, art. 64 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, Dz. U. z 2019 r. poz. 645).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielom przenoszonym do innej szkoły w związku ze zmniejszeniem liczby oddziałów, należy wypłacić odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca mgr pedagogiki bez określonej specjalności może być pedagogiem szkolnym w zespole szkół? Dyplom ukończenia uczelni wydano w 2004 r, osoba ta pracuje od 2005 r, jednak w opinii kuratorium nie posiada kwalifikacji.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację czy wynagrodzenie dyrektora przedszkola będącego jednocześnie właścicielem przedszkola (przedszkole niepubliczne) podlega opodatkowaniu i składkom ZUS?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy od ubiegłego roku wszyscy pracownicy szkoły muszą mieć ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej? Ile czasu jest ważny taki kurs?
- Czy w przypadku nauczyciela zatrudnionego w wymiarze 15/18 na czas nieokreślony, który pracuje w innej szkole na pełnym etacie dyrektor ma obowiązek dostosowania mu planu w taki sposób aby mógł dojeżdżać do tej drugiej szkoły. Czy nauczyciel nie powinien mieć zgody na podjęcie pracy w drugiej szkole jeśli ta praca powoduje, że nie jest dyspozycyjny (nie można powierzyć mu zastępstw, ani prowadzenia uroczystości, zdarza się ,że nie bierze udziału w radach, ponieważ terminy się pokrywają). Czy niedostosowanie się do jego drugiej pracy nie będzie przejawem mobbingu? W szkole są nauczyciele, którzy posiadaja kwalifikacje do przedmiotu, którego uczy i dyrektor chciałby rozwiązać nim umowę o pracę ze względu na oszczędności i brak dyspozycyjności.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe