Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Uczennica upośledzona w stopniu umiarkowanym uczęszcza do klasy ogólnodostępnej. Nie uczęszcza na zajęcia z języka angielskiego,który w podziale godzin na pierwszych lekcjach. Rodzice przyprowadzają ją na drugą godzinę lekcyjną. Czy w dzienniku lekcyjnym wpisywać nieobecność na tych zajęciach?
Uczennica nie jest objęta nauką drugiego języka, zatem nie uczęszcza na te zajęcia. Nie może mieć nieobecności w sensie liczonej frekwencji w klasie. W praktyce jednak nie ma innej możliwości i należy oznaczyć jako nieobecną, zwłaszcza, że uczennica uczęszcza na pozostałe zajęcia z klasą.
Podstawa prawna: 1) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych.
2) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 27 sierpnia 2012 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczeń podczas wystawiania ocen śródrocznych, otrzymał ocenę "nieklasyfikowany". Taka też została wpisana do e-dziennika. Jednak kilka dni po tym zabrał dokumenty ze szkoły. I na Radzie Klasyfikacyjnej nie figurował już jako uczeń i nie podlegał klasyfikacji. Jednak przy skreślonym nazwisku ucznia w e-dzienniku ocena śródroczna się wyświetla. Czy nauczyciel powinien zmienić ten zapis w e-dzienniku podczas rady klasyfikacyjnej, np. wpisując poziomą kreskę, czy też ta ocena wystawiona może pozostać w e- dzienniku?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o pomoc w następującej kwestii. Dzieci komunijne wyjeżdżają na pielgrzymkę z uczniami z innej szkoły, ale z tej samej parafii. Czy obowiązują dwie karty wycieczki z każdej ze szkół? Kierownikiem pielgrzymki jest nauczyciel uczący religii w drugiej szkole.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy należy rozliczać się ze zrealizowanych godzin, tj. liczyć je w dzienniku lekcyjnym? I jak to jest z wypisywaniem edukacji wczesnoszkolnej w dzienniku lekcyjnym, czy trzeba rozbijać na poszczególne edukacje?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Na jakich zasadach może kontynuować naukę uczeń klasy czwartej technikum realizujący starą podstawę programową, który nie otrzymał promocji i od nowego roku szkolnego będzie w klasie czwartej realizował nową podstawę programową? Będzie konieczne zdanie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w zawodzie?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń realizował w liceum czteroletnim w klasie pierwszej rozszerzenie z j. polskiego i historii sztuki. Chce zmienić szkołę. Czy w klasie drugiej może zmienić również rozszerzenie z historii sztuki na biologię? Czy w tym wypadku musi zostać przeprowadzony egzamin klasyfikacyjny?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe