Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W naszej szkole działa stowarzyszenie, które jest organizatorem wypoczynku letniego w formie półkolonii, które będą odbywać się w czterech miejscach na terenie gminy realizując ten sam program. Czy w takiej sytuacji organizator musi zapewnić kierownika w każdym miejscu, czy wystarczy jeden kierownik w/w formy wypoczynku?
Kierownik powinien być wyznaczony dla każdej grupy uczniów, czyli także dla każdego miejsca wypoczynku. Przypominamy, że do obowiązków kierownika wypoczynku należy:
1) kierowanie wypoczynkiem;
2) opracowywanie planu pracy oraz rozkładu dnia podczas wypoczynku i kontrola ich realizacji;
3) ustalenie i przydzielenie szczegółowego zakresu czynności wychowawcom wypoczynku (trenerom i instruktorom sportu, rekreacji, animacji kulturalno-oświatowej, lektorom języka) i innym osobom prowadzącym zajęcia podczas wypoczynku;
4) kontrola wykonywania obowiązków przez osoby wymienione wyżej;
5) zapewnienie uczestnikom wypoczynku właściwej opieki od momentu przejęcia ich od rodziców do czasu ponownego przekazania rodzicom; w przypadku pełnoletnich uczestników wypoczynku – z miejsca i do miejsca zbiórek wyznaczonych przez organizatora wypoczynku;
6) nadzór i przestrzeganie bezpiecznych i higienicznych warunków wypoczynku;
7) zapewnienie uczestnikom wypoczynku korzystania wyłącznie z wyznaczonych obszarów wodnych, w obecności ratownika wodnego i wychowawcy wypoczynku;
8) zapewnienie zróżnicowanej diety uczestnikom wypoczynku;
9) przekazanie organizatorowi wypoczynku niezwłocznie po zakończeniu wypoczynku dziennika zajęć i kart kwalifikacyjnych;
10) udostępnienie na wniosek rodziców albo pełnoletniego uczestnika wypoczynku kopii karty kwalifikacyjnej uczestnika wypoczynku;
11) nadzór nad realizacją programu;
12) podział uczestników wypoczynku na grupy.
Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 marca 2016 r. w sprawie wypoczynku dzieci i młodzieży.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Moje pytanie dotyczy umieszczenia przedmiotów rozszerzonych w arkuszu ocen i na świadectwie. Jak rozwiązać kwestię biologii w zakresie rozszerzonym w klasie pierwszej technikum, przy czym rozszerzenie jest oczywiście realizowane po półroczu, czyli w momencie zrealizowania obowiązkowych godzin z zakresu podstawowego? Reasumując, do półrocza uczeń realizuje biologię w zakresie podstawowym a od drugiego półrocza realizuje zakres rozszerzony.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Organ prowadzący przekazał w zarząd nieruchomości poprzedniemu dyrektorowi imiennie. Czy ta decyzja obejmuje nowego dyrektora, czy też organ musi zrobić to ponownie dla nowego dyrektora?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy jako dyrektor szkoły odpowiadam za bezpieczeństwo dzieci przebywających na boisku szkolnym po godzinach pracy szkoły oraz w niedziele i święta? Jest to boisko wielofunkcyjne i korzystają z niego również osoby dorosłe.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń klasy II oddziału gimnazjalnego nie otrzymuje promocji do klasy III. Do której klasy powinien być przypisany VII czy VIII?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor szkoły miał kontrolę z kuratorium dotyczącą jego pracy. Zalecenia z kontroli przedstawił na radzie pedagogicznej. Po radzie jeden z nauczycieli poprosił o wgląd w dokument – protokół pokontrolny. Czy dyrektor szkoły ma obowiązek udostępnić ten dokument?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe