Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W naszej szkole funkcjonuje oddział specjalny z uczniami z upośledzeniem w stopniu lekkim. Czy nauczycielowi, który ma z tymi uczniami zajęcia rewalidacyjne za przydzielone godziny np. 4/18 godzin należy się dodatek za trudne warunki pracy/ Jeżeli tak to w jakiej wysokości?
Dodatek za trudne warunki pracy przysługuje, w przypadku oddziału specjalnego, za prowadzenie zajęć dydaktycznych i wychowawczych w takim oddziale, co wynika z § 8 Rozporządzenia MENiS z dnia 31.01.2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...).
Zajęcia rewalidacyjne z uczniem niepełnosprawnym nie zostały ujęte w katalogu prac w trudnych warunkach i nie przysługuje za ich prowadzenie dodatek.
Wysokość dodatku za warunki pracy ustala organ prowadzący w drodze regulaminu, na podstawie art. 30 ust. 6 Karty Nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak rozwiązać problem nauczyciela, który pracuje w kilku szkołach na 16/18, 4/18 i u nas 6/18 odnośnie wniosku o świadczenie świąteczną, wiem, że n-l złożył taki wniosek we wszystkich szkołach? Czy w każdej powinien dostać całą wartość w zależności od dochodu? To trochę nie fair w stosunku do innych nauczycieli, co zrobić w takiej sytuacji, a może wprowadzić jakiś zapis do regulaminu ZFŚS?
- roszę o informację, czy poniższy zapis w umowie o pracę zawartą z nauczycielem, jest prawidłowy (głównie chodzi o podstawę prawną): 1. Strony ustaliły następujące warunki umowy: Pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy na stanowisku nauczyciela matematyki zgodnie z obowiązkami określonymi dla nauczycieli w ustawie z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.), ustawie z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2016 r. poz. 1379 oraz z 2017 r. poz. 60) oraz przepisami wykonawczymi do tych ustaw, a w zakresie nieuregulowanym w wymienionych ustawach, zgodnie z Kodeksem Pracy oraz statutem placówki, w wymiarze 40 godzin tygodniowo (w tym 18 godzin zajęć dydaktyczno - wychowawczych);
- Kto może prowadzić zajęcia z doradztwa zawodowego w klasie VII i VIII w r.sz.2018/2019? Czy może to być wychowawca klasy lub pedagog?
- Czy istnieje jakieś rozporządzenie prawne, które zabrania realizacji przelewowych faktur proform w jednostkach oświatowych? Jeśli tak to proszę o podanie aktów prawnych.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jakie kryteria / warunki musi spełniać nauczyciel, żeby zająć stanowisko kierownika świetlicy w szkole publicznej?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe