Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 1 kwietnia 2016r. za nieobecnego nauczyciela szkoły podstawowej - psychologa szkolnego (zasiłek chorobowy potem urlop - zasiłek macierzyński ) chcemy zatrudnić na zastępstwo za w/w nauczyciela. Mam pytanie czy umowa powinna trwać do 24.06.2016r., czy nie określać terminu trwania tej umowy? Proszę o wzór takiej umowy.
Umowa dla nauczyciela na zastępstwo to umowa na czas określony i powinna zawierać daty rozpoczęcia i zakończenia. Jeżeli nauczyciel w chwili obecnej przebywa na zwolnieniu lekarskim, to umowa powinna być zawarta maksymalnie na okres trwania tego zwolnienia. Po jego zakończeniu, gdy zostanie udzielony urlop macierzyński, można zawrzeć drugą umowę lub aneksem przedłużyć pierwszą. Data zakończenia zwolnienia lub urlopu nie musi pokrywać się z datą zakończenia umowy - można zawrzeć ją na krótszy okres, np. do 24.06.2016 r.
W umowie o pracę, w miejscu dot. okresu zatrudnienia należy wpisać:
na czas określony od .................... r. do .............. r. w zastępstwie za p. .................................. (art. 10 ust. 7 Karty Nauczyciela).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy prawdą jest, że w każdej szkole będzie musiał być zatrudniony pedagog wedle nowych przepisów? W szkole, o której mowa, nie ma pedagoga, a zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzą nauczyciele po studiach podyplomowych z zakresu Terapii Pedagogicznej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Placówka niepubliczna - ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: Czy mogę zatrudnić na stanowisku nauczyciela grupy dla osób z głęboką niepełnosprawnością osobę, która ukończyła magistra fizjoterapii, tam odbyła praktykę pedagogiczną w wymiarze 160 godzin oraz ma ukończone studia podyplomowe z edukacji osób niepełnosprawnych - oligo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi przysługuje urlop w czasie ferii zimowych? Czy dyrektor ma prawo zlecić mu opiekę nad dziećmi w czasie ferii zimowych?
- Poproszę o wzór umowy o pracę z nauczycielem dla którego moja szkoła jest dodatkowym miejscem pracy. W szkole macierzystej pracuje 14 godzin i 4 płatne za zatrudnienie w mojej szkole(dopełnienie etatu). Dodatkowo w mojej szkole jeszcze 7 godzin ( razem 11w drugim miejscu pracy?)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy w oparciu o zmieniające się przepisy od 1 września 2017 r. planując pracę szkoły można przydzielić nauczycielowi dodatkowe niepłatne zajęcia - zespoły wyrównywania wiedzy z j. polskiego i matematyki dla uczniów posiadających opinie Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w ramach art. 42 KN?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe