Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zatrudnienie nauczyciela a badania wstępne. 1. Czy nauczyciela, który dostarczył kopię orzeczenia lekarskiego z poprzedniej szkoły (jako rodzaj wykonywanej pracy na orzeczeniu ogólny wpis: nauczyciel) przed zatrudnieniem w szkole podstawowej należy wysłać na badania wstępne? 2. Czy kierując na badania wstępne nauczyciela posiadającego bezterminowe badania - wpis w książeczce "sanepidowskiej" należy go skierować również na badania sanitarno - epidemiologiczne?
Jeżeli w szkole nauczyciel jest zatrudniony w tych samych warunkach, w których ma pracować u nowego dodatkowego pracodawcy, posiadanie aktualnego badania wstępnego lub okresowego w szkole zwalnia nowego pracodawcę z obowiązku skierowania na badanie wstępne. Pracodawca musi porównać warunki pracy w tych dwóch miejscach pracy – art. 229 § 12 w zw. z § 11 pkt 2 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917.
Natomiast nowy pracodawca ma obowiązek skierowania nauczyciela na badania dla celów sanitarno-epidemiologicznych, ponieważ żaden przepis nie zwalnia ich wykonania, gdy zostały przeprowadzone na zlecenie innego pracodawcy – art. 6 ust. 1 pkt 5, art. 6 ust. 2 pkt 3, art. 8 ust. 4 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz.U. z 2016 r. poz. 1866 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam, czy do nauczyciela, pracującego w oddziale przedszkolnym utworzonym przy szkole podstawowej (w tzw. zerówce) powinno się stosować przepis z Karty Nauczyciela art. 42, dotyczący przepracowania dodatkowych 2 godzin z dziećmi, czyli etatu (22 godzin) plus 2 "Kaenki", czy tylko sam etat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy umowa o pracę na kolejny rok szkolny z nauczycielem, bez względu na stopień awansu, musi być oparta ponownie o oświadczenie o niekaralności?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- 1) Czy termin "ferie szkolne", o którym mowa w art. 65 KN dotyczy ferii zimowych, letnich, czy może jednych i drugich?; 2) Jeśli nauczyciel został zatrudniony w szkole podstawowej na czas określony od 16.02.2015 (pierwszy dzień zajęć po zakończeniu ferii zimowych) do 26.06.2015 (ostatni piątek przed feriami letnimi) i jest to jego pierwsza w życiu praca, to, czy zgodnie z art. 65 KN nabył prawo do pierwszego urlopu? Jeśli tak, to jaki przysługuje mu ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel został zwolniony ze szkoły w wyniku niezdolności do pracy. Otrzymał 6-cio miesięczną odprawę z racji zatrudnienia przez mianowanie. Przeszedł na rentę. Czy jest naszym rencistą i czy należą mu się świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych jako ostatniego jego miejsca pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jaki wymiar urlopu ma nauczyciel oddziału przedszkolnego zatrudniony w szkole podstawowej? Czy tak jak pozostali nauczyciele (szkoła jest jednostką feryjną)?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe