Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
1. Czy nauczycielowi realizującemu nauczanie indywidualne ucznia w domu w miejscowości, w której znajduje się szkoła, przysługuje delegacja? (nauczyciel dojeżdża do ucznia samochodem) 2. Czy w związku z tym nauczaniem należy zmienić nauczycielowi warunki umowy o pracę?
Zgodnie z art. 775 § 1 kodeksu pracy, pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.
Umowa o pracę nauczyciela powinna zawierać miejsce wykonywania pracy. Jeżeli w umowie miejscem pracy jest siedziba szkoły, to jedynie wyjazd poza miejscowość, w której znajduje się szkoła będzie podróżą służbową. W przypadku, gdy uczeń nauczany indywidualnie mieszka w innej miejscowości, jako miejsce wykonywania pracy można wskazać dodatkowo dom ucznia (miejscowość zamieszkania).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel posiadający ukończone międzywydziałowe studium pedagogiczne dające uprawnienia pedagogiczne i ukończone studia: Ochrona środowiska, studia podyplomowe w zakresie biologii, studia podyplomowe w zakresie przyrody - posiada uprawnienia do nauczania chemii geografii w szkole podstawowej ośmioletniej? Przedmioty odbyte w wymiarze 30 godzin, każdy na studium pedagogicznym to Metodyka nauczania biologii, metodyka nauczania chemii.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniliśmy Psychologa w gimnazjum za zgodą Kuratora na zasadach określonych w Kodeksie Pracy, ponieważ nie posiada przygotowania pedagogicznego. Ustalono wynagrodzenie na zasadach Karty Nauczyciela oraz zastosowaliśmy przepisy dotyczące tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczyciela. Czy dodatek za wysługę lat powinnam liczyć od 3 lat czy od 5 lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka złożyła wniosek o przejścia na świadczenie kompensacyjne z dniem 31 sierpnia 2019 roku. Nauczycielka ta jest zatrudniona na podstawie mianowania mająca 56 lat i 34 lata pracy, zatrudniona w szkole - czyli spełniająca wszystkie wymogi dotyczące przejścia na świadczenie kompensacyjne. Nie ma żadnej likwidacji oddziałów.
Pytanie odprawa emerytalna na podstawie art 87 ust. 2 Karty Nauczyciela
Czy tej nauczycielce będzie przysługiwała nagroda jubileuszowa, jeśli na świadczenie kompensacyjne pójdzie z dniem 01.09.2019 a nagroda jubileuszową otrzymałaby w dniu 31.08.2020 ?
Czy my jako szkoła oprócz wystawienie świadectwa pracy, odprawy i ewentualnych ekwiwalentów za urlop mamy obowiązek zrobić? Przygotować dokumenty ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli w opinii dziecko ma wskazanie, że powinno mieć asystenta nauczyciela to czy dyrektor może, na podstawie tej opinii zatrudnić asystenta?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- W 2004 roku zostało wystawione świadectwo pracy dla pracownika obsługi w którym jest błąd w punkcie dotyczącym przyczyn rozwiązania stosunku pracy. Obecnie pracownik złożył pismo z prośbą o sprostowanie świadectwa. Dyrektor szkoły, który podpisywał świadectwo jest już emerytem. W jaki sposób należy dokonać sprostowania?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe