Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy mogę zwolnić nauczycielkę z art. 20 (nie ma dla niej godzin, zmiana organizacji pracy szkoły), jeżeli jest zatrudniona w szkole podstawowej, do której włączono od 1.09.2017r. gimnazjum? Nie wykazałam jej w projekcie organizacji pracy szkoły na 2016/17. Nauczyciel ma 38 lat pracy i uprawnienia emerytalne.
W stosunku do zatrudnienia na rok szkolny 2017/2018 w szkołach, w których prowadzone są klasy dotychczasowego gimnazjum nie stosuje się art. 20 Karty Nauczyciela, lecz art. 225 ustawy z dnia 14.12.2016 r. wprowadzającej ustawę Prawo oświatowe. Na podstawie tych przepisów, w przypadku braku godzin dla nauczycieli, w pierwszej kolejności przenosi się ich w stan nieczynny, a nauczycielom zatrudnionym na podstawie mianowania lub umowy o pracę na czas nieokreślony w pełnym wymiarze zajęć, których dalsze zatrudnienie w pełnym wymiarze zajęć nie jest możliwe, można zaproponować ograniczenie zatrudnienia. W przypadku niewyrażenia zgody na powyższe, rozwiązuje się z nauczycielem stosunek pracy, z końcem roku szkolnego, po uprzednim trzymiesięcznym wypowiedzeniu.
Co istotne, w przypadku rozwiązania stosunku pracy na podstawie powyższych przepisów, nauczyciele zachowują prawo do przejścia na emeryturę nauczycielską z art. 88 Karty Nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dzień dobry. Czy dyrektor szkoły ma prawo wymagać od nauczycieli i pracowników szkoły obowiązkowego uczestnictwa w studniówce organizowanej przez rodziców uczniów?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Na ten rok szkolny powierzono mi stanowisko dyr szkoły,w której 17 lat byłam wice. Nie mogłam startować w konkursie, ponieważ nie miałam kursu dla kierowniczej. W chwili obecnej go kończę.Organ prow. chce przedłużyć mi o dalsze 4 lata bez konkursu. PO ZASIĘGNIĘCIU OPINII W KURATORIUM odpowiedziano pani naczelnik, że nie można. Czy tak faktycznie jest? Proszę o odpowiedz.
- Nauczycielka zatrudniona od września 1993 r.na czas nieokreślony (od maja 1995r. akt mianowania) nabyła nowe kwalifikacje do nauczania przedmiotu techniki w gimnazjum od dnia wrzesień 2015- w nowym roku szkolnym 2015/2016 został jej przyznany cały etat nauczyciela techniki. Czy powinnam zmienić umowę o pracę zawartą we wrześniu 1993 roku na podstawie przekształcenia stosunku pracy ? Aneksu do umowy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy zatrudniania w przedszkolu nauczyciela wspomagającego. Czy można go zatrudnić? Na jakiej podstawie? Jeśli tak, to jakie powinny być zapisy w statucie odnośnie jego zadań.
- Czy dodatek motywacyjny dla nauczycieli musi być wypłacany obligatoryjnie każdemu nauczycielowi miesięcznie? Bardzo proszę o uzasadnienie odpowiedzi.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe