Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nw. nauczycielowi należy się urlop uzupełniający w wymiarze 8 tygodni? • L4 ciążowe: 11.03–01.04.21 i 06.05–10.10.21, • urlop macierzyński: 11.10.21–27.02.22, • urlop rodzicielski: 22.02–09.10.2022.
Na podstawie art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (Dz. U. z 2021 r., poz. 1762) w razie niewykorzystania urlopu wypoczynkowego w całości lub części w okresie ferii szkolnych z powodu niezdolności do pracy wywołanej chorobą, urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego nauczycielowi przysługuje urlop w ciągu roku szkolnego, w wymiarze uzupełniającym do 8 tygodni (56 dni). Od tego wymiaru odejmuje się urlop wykorzystany w naturze w danym roku kalendarzowym. Za 2021 r. przysługuje urlop uzupełniający w wymiarze 42 dni (56 dni – 14 dni urlopu wykorzystanego w czasie ferii zimowych). Za 2022 r. będzie przysługiwał urlop uzupełniający w wymiarze 56 dni.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dotyczy zmiany zatrudnienia z nauczycielem kontraktowym. W jaki sposób powinniśmy zmienić warunki pracy dla nauczycielki, jeżeli w roku szkolnym 2020/2021 była zatrudniona w szkole – placówce feryjnej, a na nowy rok 2021/2022 zostaje w tej samej szkole i przyjmuje obowiązki nauczyciel oddziału przedszkolnego, czyli już placówki nieferyjnej. Prowadzi również zajęcia z doradztwa zawodowego. Umowa od dawna jest zawarta na czas nieokreślony. Czy powinniśmy podpisać z nauczycielką nową umowę o pracę, czy wystarczy porozumienie zmieniające?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stażysta zatrudniony na podstawie umowy o pracę na zastępstwo od dnia 01.09.2015 r. w umowie zapis (na czas nieobecności Pani X). Nauczyciel który jest zastępowany wraca do pracy od 1 września 2016 r. Kiedy wypowiedzieć umowę o pracę nauczycielowi stażyście ? Jaki obowiązuje okres wypowiedzenia 3 dni jak zaznaczono w umowie ? Rozwiązanie stosunku pracy musi być w formie pisemnej ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka z dwudziestoletnim stażem pracy obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim. Wiem, że po tym urlopie będzie się starać o urlop dla poratowania zdrowia. Czy dyrektor szkoły, ze względu na oszczędności budżetowe, może odmówić takiego urlopu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc prawną: Ile godzin powinien formalnie pracować łącznie nauczyciel, który ma w szkole 1,5 etatu (27 godzin); A) do 40 godzin, B) do 60 godzin (proporcjonalnie), C) 40 godzin + 9 dydaktycznych ponadwymiarowych. Jaką podstawą prawną posłużyć się na spotkaniu z rada pedagogiczną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wychowawca w internacie może pełnić dyżur dłużej niż 12 godzin w związku z zastępstwem za chorego wychowawcę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe