Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jestem nauczycielką języka angielskiego w przedszkolu niepublicznym. Skończyłam filologię angielską bez przygotowania pedagogicznego. Czy wystarczy abym skończyła studia Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna-(3 semestry) 462 godziny zajęć w tym 150 godzin praktyk żebym mogła pracować w przedszkolu w roku 2020/2021?
Zarówno do nauczania języka obcego, jak i do zajmowania stanowiska nauczyciela przedszkola wymagane jest posiadanie przygotowania pedagogicznego (§ 4 i § 12 rozporządzenia rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.). Na podstawie treści pytania nie można stwierdzić, czy ukończenie studiów (zapewne podyplomowych) opisanych w pytaniu będzie wystarczające, ponieważ nie podano, czy ich program przewiduje nabycie wiedzy i umiejętności z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki szczegółowej, nauczanych w wymiarze nie mniejszym niż 270 godzin w powiązaniu z kierunkiem (specjalnością) kształcenia oraz pozytywnie ocenioną praktyką pedagogiczną - w wymiarze nie mniejszym niż 150 godzin; takie są wymogi do stwierdzenia uzyskania przygotowania pedagogicznego, a jego posiadanie potwierdza treść dyplomu ukończenia studiów (§ 2 pkt 2 ww. rozporządzenia). Należałoby zwrócić się do uczelni z zapytaniem, czy te konkretne studia będą się wiązały z nabyciem przygotowania pedagogicznego.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Witam Czy nauczyciel (Edukacji wczesnoszkolnej) powracający z urlopu dla poratowania zdrowia musi być zatrudniony na to samo stanowisko czy mogę z przyczyn organizacyjnych zaproponować mu stanowisko na rok wychowawcy świetlicy (26 godzin etat). Co zrobić jeśli nauczyciel nie wyrazi na to zgody, a klasy nie ma?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Placówka niepubliczna - ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy: Czy mogę zatrudnić na stanowisku nauczyciela grupy dla osób z głęboką niepełnosprawnością osobę, która ukończyła magistra fizjoterapii, tam odbyła praktykę pedagogiczną w wymiarze 160 godzin oraz ma ukończone studia podyplomowe z edukacji osób niepełnosprawnych - oligo?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zajęcia korekcyjno-kompensacyjne są zajęciami terapeutycznymi. Jeśli nie ma podanego pensum przez organ prowadzący to można liczyć pensum 18? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
- Nauczyciel został zatrudniony na umowę o pracę na czas określony od 21.09.2015 r. do 21.12.2015 r. w związku z chorobą innego nauczyciela. Nie jest to umowa na zastępstwo. Czy w związku z powyższym należy się mu "13" za 2015 r. ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel historii może uczyć wos-u w gimnazjum?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe