Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Na co można przeznaczyć godziny do dyspozycji dyrektora na I etapie edukacyjnym szkoły podstawowej?
Na podstawie § 2 pkt 4 lit. a rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 3 kwietnia 2019 r. w sprawie ramowych planów nauczania dla publicznych szkół (Dz.U. z 2019 r., poz. 639) godziny do dyspozycji dyrektora można w szkole podstawowej przeznaczyć na zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów, w szczególności na zajęcia związane z kształtowaniem aktywności i kreatywności uczniów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jako SOSW, którego organem prowadzącym jest powiat realizujemy zajęcia z wczesnego wspomagania rozwoju dziecka (ZWWRD). Czy obowiązuje nas zasada tak jak w szkole ,że przyjęcie dziecka na zajęcia z innego powiatu możliwe jest na podstawie porozumienia między powiatami
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 14 października jest dniem wolnym, dni wolne do dyspozycji dyrektora szkoły. Czy w tym dniu powinna być czynna świetlica szkolna?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Prowadzenie szkoły publicznej zostało przekazane przez gminę stowarzyszeniu na podstawie umowy. Dyrektor został odwołany przez wójta ze stanowiska, ale w dalszym ciągu pozostał nauczycielem zatrudnionym w szkole na czas nieokreślony tylko nie na podstawie KN a KP. Zarząd stowarzyszenia powierzył mu stanowisko dyrektora. Moje pytanie brzmi: czy wójt gminy powinien wydać owemu dyrektorowi świadectwo pracy za okres jego zatrudnienia w szkole prowadzonej przez gminę?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- 1. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w tym samym zawodzie i typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany?
2. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w innym zawodzie, ale tym samym typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany?
3. Uczeń nie uzyskał promocji do klasy programowo wyższej. Będzie powtarzał klasę w innym zawodzie i w innym typie szkoły. Co należy zrobić/wpisać w dotychczas prowadzony arkuszu ocen? Czy należy założyć nowy? Jaka jest prowadzenia arkusza ocen w przypadku tej zmiany?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Jestem dyrektorem i zamierzam 1 września br. przejść na emeryturę. Czy mam możliwość wyboru sposobu jej naliczona według starych czy nowych zasad, jeżeli tak, to która forma jest dla mnie korzystniejsza? Proszę o podstawę prawną. Dziękuję
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe