Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel specjalista prowadzi zajęcia korekcyjno-kompensacyjne w kl. II szkoły podstawowej, jakie ma pensum?
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach:
§ 4. 2. Pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu, szkole i placówce udzielają uczniom nauczyciele, wychowawcy grup wychowawczych oraz specjaliści wykonujący w przedszkolu, szkole i placówce zadania z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w szczególności psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, doradcy zawodowi i terapeuci pedagogiczni, zwani dalej "specjalistami".
§ 7. 1. W szkole pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest udzielana w trakcie bieżącej pracy uczniem w formie:
1) klas terapeutycznych;
2) zajęć rozwijających uzdolnienia;
3) zajęć dydaktyczno-wyrównawczych;
4) zajęć specjalistycznych: korekcyjno-kompensacyjnych, logopedycznych, socjoterapeutycznych oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym;
5) zajęć związanych z wyborem kierunku kształcenia i zawodu oraz planowaniem kształcenia i kariery zawodowej - w przypadku uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych;
6) warsztatów;
7) porad i konsultacji.
Pensum nauczycieli "specjalistów" (np. pedagoga szkolnego) ustala organ prowadzący na podstawie art. 42 ust. 7 pkt. 3 Karty Nauczyciela.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Moje pytanie dotyczy wypadku nauczyciela w szkole (nauczyciel w-f zwichnął nogę). Czy rozporządzenie MENiS z 31 XII 2002 r. (ze zmianami) rozdział 4 art. 41 ust. 1 dotyczy również nauczycieli czy tylko dzieci, czyli czy w przypadku jeśli nauczyciel, nie dziecko, uległ wypadkowi powiadamiam niezwłocznie instytucje wymienione w ust. 1: Pracownika służby bezpieczeństwa, społecznego inspektora pracy, organ prowadzący, radę rodziców. Jeśli tak, to gdzie szukać społecznego inspektora pracy?
- Czy dyrektor szkoły publicznej, może jednocześnie być dyrektorem szkoły niepublicznej? Szkoła publiczna znajduje się w innej Gminie od szkoły niepublicznej, na dodatek jest to szkoła o innym charakterze (ponadgimnazjalna a publiczna to zespół - przedszkole, podstawówka, gimnazjum).
- Nauczyciel (placówka feryjna)w lutym przeszedł na emeryturę, od marca został zatrudniony na czas określony, do końca zajęć dydaktycznych, tj. do 21.06.2024 w wymiarze 17/18. Za ile dni urlopu przysługuje mu ekwiwalent?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację czy w oddziale przedszkolnym integracyjnym, dla którego przydział, to 10 godz. dziennie (5 - zajęcia dydaktyczne + 5 - zajęcia świetlicowe) należy zatrudnić jednego czy dwóch nauczycieli wspomagających?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy jest zatrudniony w przedszkolu na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na okres 1,5 roku do dnia 31 lipca 2016r. Czy od 1 września 2016r. należy z nim podpisać umowę na czas określony czy na czas nieokreślony? (umowa dotyczy niepełnego wymiaru godzin)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe