Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczycielka była zatrudniona w szkole na zastępstwo, do 22.06.2018r. W okresie od 1.09.2017r. do 31.05.2018r. odbyła staż i 22.06.2018r. uzyskała stopień nauczyciela kontraktowego. Następnie, po miesięcznej przerwie w zatrudnieniu, od 1.08.2018r. została zatrudniona ponownie na zastępstwo do oddziału przedszkolnego. Jaką stawkę wynagrodzenia zasadniczego powinna otrzymać za miesiąc sierpień stażysty czy kontraktowego?
Zgodnie z art. 39 ust. 1 Karty Nauczyciela, zmiana wysokości wynagrodzenia w czasie trwania stosunku pracy w związku z uzyskaniem kolejnego stopnia awansu zawodowego nauczyciela następuje z pierwszym dniem roku szkolnego następującego po roku szkolnym, w którym nauczyciel uzyskał wyższy stopień awansu. W opisanym przypadku stosunek pracy zawarty z nauczycielką został rozwiązany 22.06.2018 r. Od 01.08.2018 r. został zawarty nowy stosunek pracy w oddziale przedszkolnym z nauczycielem (już) kontraktowym.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy w internacie działającym przy szkole ponadgimnazjalnej może pracować osoba jako nauczyciel-wychowawca, która ukończyła:
1. studia mgr na kierunku: pedagogika w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej specjalność nauczycielska,; 2. studia mgr na kierunku wychowanie techniczne, świadectwo ukończenia kursu kwalifikacyjnego do pracy opiekuńczo-wychowawczej (270-godzinny kurs kwalifikacyjny z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownica dostarczyła decyzję o korzystaniu ze świadczenia pielęgnacyjnego z tytułu rezygnacji z zatrudnienia lub innej pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad niepełnosprawnym członkiem rodziny synem, w okresie 2010-11-01 do 2016-07-31.W zaświadczeniu widnieje informacja, że w czasie pobierania świadczenia pielęgnacyjnego były opłacane składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Czy okres pobierania świadczenia pielęgnacyjnego należy zaliczyć do stażu pracy, a tym samym do dodatku za wysługę lat?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Będąc ostatnio na szkoleniu dowiedziałam się, że nauczyciele powinni podpisywać listę obecności (uzasadnienie: zapisy w dzienniku nie są dokumentem kadrowym i w razie kontroli pracownik kadr nie jest w stanie udokumentować obecności/nieobecności nauczyciela). Serdecznie proszę o opinię na ten temat.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Chciałbym uszczegółowić pytanie dotyczące wynagrodzenia za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel realizuje 22/18 godzin dydaktycznych. W tym 6 godzin w warunkach trudnych. Czy jest możliwa wypłata wynagrodzenia za warunki trudne w wysokości procentowej, stałej od wynagrodzenia uzależnionej od ilości realizowanych godzin? (Część realizuje w etacie, a część w nadgodzinach). Proszę o podanie przykładowego rozliczenia takich godzin.
- Nauczyciel od dnia 01.09.2015 do dnia 30.06.2016 roku przebywa na urlopie bezpłatnym. W lutym 2016 roku złożył wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynoszącego trzy miesiące. Bardzo proszę o informacje czy w związku z wypowiedzeniem należy się nauczycielowi jakaś odprawa pieniężna i na podstawie jakiego art. KN należy zwolnić nauczyciela? Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Proszę o podanie podstawy prawnej do w/w wyjaśnienia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe