Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracownik ma dokument potwierdzający istnienie gospodarstwa rolnego swoich rodziców za lata 1998 do 2007 ( Dokument - zaświadczenie ze Starostwa Powiatowego) , jakie są jeszcze potrzebne dokumenty aby doliczyć staż za pracę na roli. Czy dokument ze Starostwa jest wystarczający?.
Zgodnie z art. 1 ustawy z dnia 20 lipca 1990 r. o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy (Dz. U. Nr 54, poz. 310) do stażu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownika wynikające ze stosunku pracy wlicza się pracownikowi także:
1) okresy prowadzenia indywidualnego gospodarstwa rolnego lub pracy w takim gospodarstwie, prowadzonym przez współmałżonka,
2) przypadające przed dniem 1 stycznia 1983 r. okresy pracy po ukończeniu 16 roku życia w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów, poprzedzające objęcie tego gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia osobiście lub wraz ze współmałżonkiem,
3) przypadające po dniu 31 grudnia 1982 r. okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym w charakterze domownika w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników indywidualnych i członków ich rodzin.
Zgodnie z art. 3 ustawy na wniosek zainteresowanej osoby właściwy urząd gminy jest obowiązany stwierdzić okresy jej pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym, wydając stosowne zaświadczenie w celu przedłożenia w zakładzie pracy. Jeżeli organ powyższy nie dysponuje dokumentami uzasadniającymi wydanie zaświadczenia o pracy zainteresowanej osoby w indywidualnym gospodarstwie rolnym, zawiadamia ją o tej okoliczności na piśmie – w takim wypadku okresy pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym mogą być udowodnione zeznaniami co najmniej dwóch świadków zamieszkujących w tym czasie na terenie, na którym jest położone to gospodarstwo rolne.
Samo zaświadczenie ze starosta potwierdzające istnienie gospodarstwa to za mało. Trzeba bowiem udowodnić pracę w tym gospodarstwie (a istnienie gospodarstwa nie jest jednoznaczne z tym, że pracownik w nim pracował).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nasza nauczycielka przebywa na zwolnieniu lekarskim od 25.06.16 do 01.07.16 , od 18.07.16 do 31.08.16. Ile dni urlopu uzupełniającego należy się w/w nauczycielce?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie ad. wypełnienia świadectwa pracy. 1. Czy w świadectwie pracy wpisujemy urlopy okolicznościowe i opiekę nad dzieckiem art.188 KP? Jeśli tak to w którym punkcie?; 2. Czy jeśli pracownik przechodzi na emeryturę wystarczy w pkt 3a wpisać "rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika art 30 par. 1 pkt.2 w związku z art. 36 par 6 KP" czy należy dodać coś o przejściu na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Na prośbę nauczyciela w kwietniu otrzymał zgodą na roczny urlop wychowawczy. W sierpniu po rekrutacji dokonano podziału na grupy zajęcia w-f i okazało się, że jest możliwość zatrudnienia w wymiarze 6 godzin. 3 września złożył oświadczenie, że podejmuje prace z dniem 3 października. Dyrektor nie wyraża zgody na zatrudnienie gdyż burzy to plan pracy, pobory wypłacone i nie chce zatrudnić zgodnie z KN paragraf 67.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dnia 26 listopada 2014 r. uzyskał akceptację komisji kwalifikacyjnej na stopień nauczyciela dyplomowanego. Po egzaminie uzyskał zaświadczenie potwierdzające ten fakt. Czy na podstawie tego zaświadczenia można podwyższyć wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela od 1.01.2015 r. Czy musi przedstawić akt nadania stopnia awansu zawodowego?
- Czy przenosząc nauczyciela mianowanego na podstawie ART.18 KN należy do akt osobowych pracownika dołożyć nowy akt mianowania ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe