Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Proszę odpowiedzieć na pytania po jakim czasie możemy zniszczyć? - deklaracje kontynuacji pobytu; - wnioski osób przyjętych; - wnioski osób nie przyjętych; - umowy przyjęcia. Proszę o podstawę prawną.
Okresy przechowywania dokumentacji przedszkolnej określa organ prowadzący niepubliczną placówkę, ponieważ nie są one uregulowane przepisami powszechnie obowiązującymi. Analogicznie można zastosować zasady obowiązujące w publicznych przedszkolach i określone w art. 160 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59: do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego przechowuje się dokumentację postępowania rekrutacyjnego i deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego, a dokumentacja dzieci nieprzyjętych przez okres roku. Natomiast umowy powinny być przechowywane do upływu okresu przedawnienia potencjalnych roszczeń od rodziców, który dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą wynoszą 3 lata (art. 118 KC).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadzący podjął uchwałę o likwidacji bursy szkolnej w uzasadnieniu wskazał, że dyrektor szkoły powoła internat. Czy dyrektor ma uprawnienia do takich czynności i jakie są procedury?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli Rada Gminy podjęła uchwałę dot. plan sieci publicznych szkół podstawowych w Gminie. W tej uchwale napisała Publiczna Szkoła Podstawowa z oddziałami przedszkolnymi. Moje pytanie czy zmieniam pieczątki i to jest nowa nazwa szkoły? Ta zmiana nazwy na co ma wpływ- proszę o odpowiedź.? Do tej pory: Publiczna Szkoła Podstawowa w której była zerówka. Czy pisząc nowy statut szkoły podstawowej zawieram w tym statucie odziały przedszkolne, a pieczątkę szkoły nie zmieniam i posługuję się nazwą: Publiczna Szkoła Podstawowa?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę mi podać przepisy prawne oraz omówić sytuację dotyczącą deputatu nauczycieli na wodę/kawę/herbatę oraz wyposażenia dla nauczycieli wf-u/chemii/fizyki w ramach przepisów BHP w placówce publicznej oraz w placówce niepublicznej.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie odnośnie do Kryterium V Rezerwy Oświatowej w 2021 r. (dedykowane jest placówkom, które w roku bieżącym doposażyły lub zamierzają doposażyć szkolne pracownie przyrodnicze). Gmina złożyła wniosek na dwie szkoły – obie szkoły otrzymały dofinansowanie: nasza szkoła na 65 tys., a druga na 60 tys. Myślałam, że mogę zakupić pomoce za 65 tys., ale organ prowadzący zadecydował, że nasza szkoła ma zakupić pomoce za 40 tys., a druga szkoła za 85 tys. Czy organ może podjąć taką decyzję? Czy może zmniejszyć przyznaną kwotę na rzecz innej szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy w listopadzie otrzymał decyzję ZUS o częściowej niezdolności do pracy i rentę na 2 lata. Chciałabym rozwiązać stosunek pracy z tym nauczycielem. Czy mogę go w tej chwili (styczeń) wysłać na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy. Jeśli otrzyma orzeczenie o niezdolności to czy na podstawie art. 23 ust. 1 pkt. 3 mogę rozwiązać z nim stosunek pracy?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe