Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Nauczyciel przeniesiony od 01.09.2014 r. w stan nieczynny nabywa w grudniu 2014 r. prawo do nagrody jubileuszowej, czy powinien mieć wypłaconą nagrodę jubileuszową, ponieważ w art. 20 pkt. 6 KN jest zapis, że zachowuje prawo do innych świadczeń pracowniczych? Druga kwestia, nauczyciel przeniesiony od 01.09.2014 r. w stan nieczynny nabywa w grudniu 2014 r. prawo do nagrody jubileuszowej i będzie równocześnie zatrudniony zgodnie z art. 20 pkt.8 KN , jak w takiej sytuacji powinna być wypłacona nagroda jubileuszowa?
Nauczyciel przebywający w stanie nieczynnym nabędzie prawo do nagrody jubileuszowej, ponieważ cały czas pozostaje w stosunku pracy. Dopiero po ustaniu stanu nieczynnego stosunek pracy wygaśnie. W przypadku nauczyciela zatrudnionego dodatkowo staż pracy należy naliczyć odrębnie, tzn. zaliczyć wszystkie poprzednie, zakończone stosunki pracy. Stażu pracy w obecnej szkole zaliczyć nie można, gdyż ten stosunek nie jest jeszcze zakończony. W zależności zatem od wyniku tych obliczeń, nauczyciel może uzyskać prawo do nagrody w niższym wymiarze lub nie nabyć go wcale. Wówczas z nowej, dodatkowej umowy nagrody nie będzie, a jedynie z poprzedniej, która cały czas jeszcze obowiązuje.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy okres samozatrudnienia może zostać wliczony do okresów uprawniających do dodatku stażowego i nagrody jubileuszowej pracownika zatrudnianego na stanowisku nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który bierze udział w szkoleniu w czasie ferii ma prawo do zwrotu kosztów dojazdu i/lub wybrania dnia wolnego za takie szkolenie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi będącemu na urlopie zdrowotnym przysługuje jednorazowy dodatek uzupełniający (według art.30a ust.3 Karta Nauczyciela)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przedstawił akt nadania stopnia nauczyciela kontraktowego z uzasadnieniem (z 2013 r.). W dniu nadania stopnia nauczyciela kontraktowego posiadał kwalifikacje: - wykształcenie wyższe magisterskie z zakresu oceanotechniki - Politechnika Gdańska - kurs kwalifikacyjny pedagogiczny dla nauczycieli czynnych zawodowo. Zatrudnienie - szkoła podstawowa świetlica szkolna. Uzasadnienie: posiada pani wykształcenie wyższe z przygotowaniem pedagogicznym i może być pani zatrudniona w szkole podstawowej. na podstawie: postępowania kwalifikacyjnego dyplomu ukończenia studiów podyplomowych z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Przy czym w 2013 roku pani nie posiadała takiego dyplomu. 1. Czy na dzień nadania stopnia pani posiadała kwalifikacje do nauczania w szkole podstawowej? 2. Czy wpisanie na uzasadnieniu nazwy studiów podyplomowych jest pomyłką? 3. Czy wpisanie nazwy na uzasadnieniu nazwy studiów podyplomowych jest błędem merytorycznym?
- Witam serdecznie. Pracownik szkoły zwrócił się 26.06.2017 r. do dyrektora szkoły z pisemną prośbą o rozwiązanie umowy z dniem 31.08.2017 r. (obowiązujący okres wypowiedzenia - 3 miesiące). Dyrektor nie wyraził zgody na skrócony okres wypowiedzenia. Pracownik, w dniu 30.06.2017 r. (piątek) o godz. 20:00 przesłał mailem na adres szkoły kolejne podanie - prośbę o rozwiązanie umowy, tym razem z dniem 30.09.2017 r. Czy w związku z tym, iż mail był wysłany w piątek ostatniego dnia czerwca już poza godzinami pracy szkoły a został odebrany 03.07.2017 r. (poniedziałek) rano, za obowiązującą uznaje się datę czerwcową czy lipcową? Istotnym jest fakt, iż dyrektor szkoły chce rozwiązać umowę za obowiązującym pracownika trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe