Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W regulaminie ZFŚS jest zapis m.in. dotyczący osób uprawnionych do korzystania ze świadczeń socjalnych, który brzmi: byli pracownicy - emeryci i renciści (w okresie pobieranej renty z tytułu niezdolności do pracy), którzy przeszli na emeryturę lub rentę bezpośrednio ze szkoły, osiągnęli status emeryta/rencisty, oraz ich współmałżonkowie. Czy pracownik - konserwator który przez 10 lat pracował jako rencista i w maju została rozwiązana umowa za porozumieniem stron (z uwagi na stan zdrowia - choroba nowotworowa) może korzystać ze świadczeń socjalnych? Czy należny zmodyfikować zapis w regulaminie?
Zgodnie z art. 2 ustawy z dnia 04.03.1994 r. o zakladowym funduszu świadczeń socjalnych, jedną z grup osób uprawnionych do korzystania z ZFŚS są emeryci i renciści - byli pracownicy.
Jeżeli pracownik podczas zatrudnienia w Państwa szkole cały czas przebywał na rencie, na którą przeszedł z innego zakładu pracy, to po zakończeniu umowy nie jest Waszym rencistą. Gdyby w trakcie zatrudnienia nie pobierał renty, lecz przeszedł na nią teraz po raz kolejny (podobnie jak w przypadku zawieszenia pobierania emerytury i ponownego przejścia), to uzyskałby status rencisty szkoły i byłby uprawniony do korzystania z Funduszu.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o podanie podstawy prawnej, według której mam dokonać zmiany umów dla pracowników administracji i obsługi, są to pracownicy publicznej szkoły podstawowej.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam! Mam zapytanie, jak wygląda procedura ograniczenia etatu nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego na zasadzie mianowania, który do tej pory miał pełny etat. Od września godzin na pełny etat nie będzie. Bardzo proszę o wzory pism. Dziękuję.
- Pracownik obsługi zostaje zwolniony przez zakład pracy (redukcja etatów). Rejestruje się w Urzędzie Pracy, po roku czasu przechodzi na rentę po zmarłym mężu, a następnie, po osiągnięciu wieku emerytalnego, na emeryturę. Czy dany pracownik może korzystać z ZFŚS w zakładzie w którym został zwolniony?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy można nauczycielowi włączyć do etatu zajęcia prowadzone w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej? Np. Nauczyciel uczący geografii, mający w przydziale 17/18 godzin otrzymałby 1/18 w ramach ppp do etatu. Nauczyciel ma ukończoną geografię, filologię polską i oligofrenopedagogikę.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy wymagany okres 7 lat pracy przy udzielaniu urlopu dla poratowania zdrowia dotyczy pracy w szkole, w której nauczyciel występuje o urlop, czy też całego okresu pracy nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe