Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Wg mnie posiada ona kwalifikacje do nauczania w szkole ponadgimnazjalnej. Mówi o tym ostatecznie paragraf 29 ust. 2 rozp. z 2017 r. (Dz. U. z 2017 poz. 1575). Ponieważ ukończyła studia przed 17 stycznia 2012 r. Proszę o potwierdzenie lub wyjaśnienie zastosowania w praktyce tego Rozporządzenia. Natomiast jeżeli nauczyciel może nauczać w szkole ponadgimnazjalnej, to czy może ubiegać sie o awans zawodowy bez dopełnienia wykształcenia?
Rzeczywiście na podstawie § 29 ust. 2 pkt 1 lit. a) w zw. z § 3 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 kwalifikacje do nauczania języka w szkołach policealnych, liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach zachowuje nauczyciel po studiach licencjackich filologicznych (posiadający przygotowanie pedagogiczne), ukończonych przed dniem 21 lutego 2012 r., bez obowiązku uzyskania tytułu magistra w związku z ubieganiem się o awans.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie są warunki prowadzenia pracowniczych planów kapitałowych? Od kiedy należy je wprowadzić? Co należy zrobić, jeśli pracownicy nie chcą brać w tym udziału?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dzień dobry! Mam pewne wątpliwości, czy w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej pensum nauczyciela, który uczy w zerówce pięciolatków wynosi 22 godz. tak samo jak w zerówce sześciolatków?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o doprecyzowanie odpowiedzi. W pierwszej części napisaliście, że są to godziny płatne, a w końcowej części że niepłatne. Nie rozumiem tego. Czy możecie mi to doprecyzować. Dziękuję za dotychczasową odpowiedz i proszę o następną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- nauczyciel uzupełnia etat w sąsiedniej szkole 14/18 ma w macierzystej 4/18 w sąsiedniej.CZy dyrektor powinien sporządzić aneks do obowiązującej dotąd umowy.( n-el zatrudniony na czas nieokreślony,dyplomowany ,cały etat18/18).Jeśli tak to proszę o podanie co powinien zawierać
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w ustaleniu okresu urlopu uzupełniającego nauczycielki, po zakończeniu urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego. Nauczycielka w roku szkolnym 2020/2021 korzystała z urlopu w okresie ferii zimowych, a w dniach od 16.08.2021 do 22.12.2021 przebywała na zwolnieniu lekarskim. W dniu 23.12.2021 r. nastąpił poród, w związku z czym został udzielony nauczycielce urlop macierzyński i rodzicielski w łącznym wymiarze 52 tygodni – do dnia 21.12.2022 r. Kiedy powinien nastąpić powrót nauczycielki do pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe