Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Z dniem 1.09.2017 r. mój katecheta będzie pracował w szkole w wymiarze 15/18 - etat (i tam pobiera dodatek wiejski stosownie do wymiaru zatrudnienia ), a w moim przedszkolu 2,5 godz./25 - etat , do tej pory w przedszkolu otrzymywał dodatek wiejski, który był przyznany na stałe. Myślę, że obecnie muszę wypowiedzieć mu ten dodatek (pracuje w przedszkolu 16 lat jako katecheta), proszę o wzór pisma wypowiadającego ten dodatek.
Katechecie należy doręczyć wypowiedzenie zmieniające, polegające na zaprzestaniu wypłacania dodatku wiejskiego na podstawie art. 91b ust. 1 KN w zw. z art. 54 ust. 5 KN po upływie okresu wypowiedzenia, uzależnionego od okresu zatrudnienia, szczegółowo określonego w art. 36 KP – nie można go ustalić w związku z brakiem informacji o okresie zatrudnienia w przedszkolu. Pismo może mieć następującą treść: Wypowiadam Panu umowę o pracę zawartą w dniu ... w części dotyczącej .dodatku wiejskiego z zachowaniem … (należy wskazać długość) okresu wypowiedzenia, który upłynie w dniu ... . Przyczyną wypowiedzenia dotychczasowych warunków umowy o pracę jest zatrudnienie w przedszkolu poniżej połowy etatu, pozbawiające prawa do dodatku na podstawie art. 91b ust. 1 w zw. z art. 54 ust. 5 KN. Po upływie okresu wypowiedzenia, pozostałe warunki umowy o pracę nie ulegają zmianie (a jeżeli ulegają zmianie – należy wskazać w jakim zakresie). Jeżeli Pan przed upływem połowy okresu wypowiedzenia, tj. do dnia …. nie złoży oświadczenia o odmowie przyjęcia nowych warunków umowy o pracę, będzie to równoznaczne z wyrażeniem zgody na proponowaną zmianę warunków umowy. Natomiast w razie odmowy przyjęcia przez Pana zaproponowanych warunków umowy o pracę, umowa rozwiąże się z upływem okresu wypowiedzenia, czyli w dniu … . W terminie 21 dni od dnia doręczenia niniejszego pisma przysługuje Panu prawo wniesienia odwołania do Sądu Rejonowego - Sądu Pracy w … .
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Pracownik jest zatrudniony w jednostce jako nauczyciel. Czy na podstawie regulaminu wynagrodzeń pracowników niepedagogicznych można przyznać nauczycielowi dodatek specjalny za dodatkowe czynności BHP związane z pracą niepedagogiczną?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przyniósł świadectwa pracy w połowie listopada (a przypominano mu kilka razy), więc dodatek stażowy otrzymał od grudnia. Teraz złożył pismo o wyrównanie stażu za wcześniejsze miesiące, czyli od początku zatrudnienia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przygotowuje arkusz organizacyjny na rok szkolny 2018/2019 - jakie pensum ma nauczyciel który prowadzi zajęcia korekcyjno- kompensacyjne, rewalidację, logopedię i doradztwo zawodowe oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie uczniów niepełnosprawnych?
- Urlop dla poratowania zdrowia. Czy nauczyciela po urlopie dla poratowania zdrowia przed powrotem do pracy należy skierować na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka urodziła w dniu 18.11.2013 dziecko. W 2013 roku przed narodzinami dziecka wykorzystała w całości urlop w czasie ferii zimowych. Placówka jest jednostką feryjną. Od 18.11.2013 do 16.11.2014 przebywała na urlopie macierzyńskim i rodzicielskim. Od 17.11.2014 przebywa na urlopie wypoczynkowym. Jaka ilość urlopu wypoczynkowego przysługuje za rok 2013 i 2014? W jakim dniu powinna rozpocząć pracę w szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe