Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Zbliżają się ferie zimowe i w związku z tym mam pytanie dotyczące wypoczynku w czasie ferii. Jesteśmy placówką nieferyjną i w czasie ferii organizujemy półkolonie dla dzieci. W naszej placówce pracują nauczyciele o różnych wymiarach etatu. Czy jeśli powierzyłam nauczycielowi kierowanie półkoloniami (ma papiery kierownika wypoczynku) które są w godzinach 8-16 pon-piątek, a nauczyciel pracuje na np 12/18 lub 18/18 etatu, czy może mi odmówić? Tłumacząc się, że będzie pracował 40 godzin tygodniowo. Czy muszę mu płacić godziny ponadwymiarowe?
Przydzielenie nauczycielowi dodatkowych godzin ponad wymiar etatu w ramach zajęć dodatkowych dla uczniów w czasie ferii nie stanowi godzin ponadwymiarowych w rozumieniu art. 35 ust. 1 KN, ponieważ nie dotyczą realizacji programu nauczania. W związku z tym w sytuacji, gdy wynikają one ze statutowych zadań placówki nieferyjnej, godziny ponad etat są przydzielane nauczycielowi i opłacane jako dodatkowe godziny na zasadach dotyczących ogółu pracowników ponad umówiony częściowy wymiar etatu (art. 91c ust. 1 KN w zw. z art. 151 § 5 w zw. z art. 80 KP) albo mogą zostać przydzielone za jego zgodą w ramach odrębnej umowy cywilnoprawnej, w szczególności zlecenia, w której strony ustalają, czy nauczyciel otrzyma za nie dodatkowe wynagrodzenie i w jakiej wysokości (art. 750 w zw. z art. 735 § 1 KC).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Od 29.06 2015 do 03.09.2015 roku obowiązki dyrektora szkoły wykonywała o p.o dyrektora. W dniu 31.08.2015 roku p.o. dyrektora wydała świadectwo pracy, na którym widnieje jej pieczątka, ale jest brak podpisu p.o. dyrektora. Pracownik po 2 miesiącach dostrzegł brak w/w podpisu i zwrócił się z prośbą o uzupełnienie świadectwa pracy o podpis. Problem polega na tym,że 3 września 2015 r. powrócił na stanowisko dyrektor i w chwili obecnej nie bardzo wiadomo jak dokonać uzupełnienia treści świadectwa pracy? W dniu wydawania świadectwa pracy obowiązki dyrektora pełniła inna osoba, która jest w dalszym ciągu nauczycielem tej szkoły i nie chce podpisać dokumentu, pomimo, że na dzień 31.08. pełniła funkcję p.o dyrektora. Od Czy pracownik może z tą sprawą zwrócić się do Sądu Pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Organizując bony podarunkowe z ZFŚŚ (opodatkowane) należy ponieść koszty dodatkowe w wysokości 10 zł od każdej karty oraz prowizję 40 zł za całość operacji. Czy te koszty należy przypisać każdemu pracownikowi (np.14zł + bon) czy tylko wartość bonu, a koszty dodatkowe pokryć jednorazowo (np. 240zł0 dla 20 pracowników)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielowi po długiej chorobie udzielono urlopu dla poratowania zdrowia (4.10.2011 r. do 29.06.2012 r.). W maju udał się na badania kontrolne (na własna prośbę) i nie otrzymał zezwolenia od lekarza na dalszą pracę jako nauczyciel. Czy wobec tego może wykorzystać do końca udzielony mu urlop zdrowotny, następnie urlop wypoczynkowy za 2012 r. (lipiec i sierpień), a z dniem 31.08.2012r. rozwiązać umowę o pracę w związku z orzeczeniem lekarskim? Czy musimy rozwiązać umowę z dniem 31.05.2012 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel od września przechodzi na emeryturę. Jako żyrant ma komornika. Wkrótce otrzyma odprawę i nagrodę jubileuszową. Proszę odpowiedzieć w jakiej części zostanie pobrana spłata komornicza. Poproszę o podstawę prawną, bez jej przytaczania i zrozumiałą dla laika odpowiedź. Dziękuję
- Pracownica od 14.11.2014r. do 17.04.2015r. przebywa na zwolnieniu lekarskim - ciąża. od 18.04.2015r. do 15.04.2016 - urlop macierzyński, urlop macierzyński dodatkowy, urlop rodzicielski. Ile dni urlopu wypoczynkowego należy się pracownicy, kiedy powinna wrócić do pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe