Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Mam pytanie czy w szkole niepublicznej o uprawnieniach publicznej powinno się prowadzić ewidencje czasu pracy dla nauczycieli? Czy wystarczą same wpisy nauczyciela do dziennika?
W szkole niepublicznej z uprawnieniami szkoły publicznej do nauczycieli nie ma zastosowania art. 42 ust. 7a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 (dotyczy on ewidencjonowania tylko zajęć dydaktycznych, jeśli chodzi o czas pracy nauczycieli samorządowych szkół), natomiast obowiązuje art. 149 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917, nakazujący prowadzenie ewidencji czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą. W związku z tym dla każdego nauczyciela prowadzi się indywidualną ewidencję czasu pracy, o której mowa w § 8 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika, Dz.U. z 2017 r., poz. 894.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zatrudniając nauczyciela mianowanego na podstawie mianowania jakie dokumenty powinny się znaleźć w aktach osobowych w części A . Ksero poprzedniego aktu mianowania, dyplomowania, świadectwo pracy, świadectwo ukończenia studiów magisterskich i dyplomowych wraz z suplementem, kwestionariusz osobowy, świadectwa pracy badania lekarskie czy jakiś jeszcze dokument ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony na 14/18 etatu przebywa na zwolnieniu lekarskim od 29.08.2012r. (z powodu ciąży). W związku z organizacją roku szkolnego w arkuszu organizacyjnym nastąpiła zmiana wymiaru na 11/18 etatu - można od 1.09.2013 r. Czy w czasie przebywania na zwolnieniu lekarskim można zawrzeć porozumienie o zmianie wymiaru etatu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka świetlicy, kontraktowa, staż pracy 6 lat, umowa na czas nieokreślony. Czy może zostać zwolniona mimo, iż jej etat nie ulega likwidacji? Na to stanowisko planuje się przesunąć nauczyciela dyplomowanego z dłuższym stażem pracy, który do twej pory nie pracował na świetlicy, prowadził nauczanie indywidualne dziecka z pośledzeniem w stopniu znacznym.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony od 06.11.2020 przebywa na zwolnieniu lekarskim. 06.05.2021 mija 182 dni okresu zasiłkowego. Nauczyciel złożył wniosek do ZUS o świadczenie rehabilitacyjne, jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymał decyzji. Czy od 07.05.2021 nauczyciel może iść na opiekę nad dzieckiem chorym, żeby mieć usprawiedliwioną nieobecność płatną? Czy sam będąc chorym – nie ma orzeczenia lekarza medycyny pracy o zdolności do pracy, może sprawować opiekę nad dzieckiem? Chcemy rozwiązać z nim umowę o pracę. Czy jest możliwość rozwiązania umowy o pracę w trybie art. 23 ust 1 pkt 2 Karty Nauczyciela? Co w tym przypadku ze świadczeniem rehabilitacyjnym, czy z rozwiązaniem umowy musimy zaczekać na decyzję ZUS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik, który pracuje na stanowisku psychologa od 1992 r. i ma mianowanie oraz jest nauczycielem dyplomowanym, powinien udokumentować kwalifikacje pedagogiczne? Aktualnie Kuratorium oświaty wymaga takiego udokumentowania poprzez np. zaświadczenie z uczelni o przedmiotach pedagogicznych lub poprzez pokazanie indeksu. Pracownik uważa, że jeśli jest zatrudniony na podstawie mianowania to nie musi tego udowadniać.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe